Vormel 1

Umbjoobes kasarmusse naasnud Räikkönen jutustab, kuidas ta ajateenistusest putku pani (9)

Ohtuleht.ee, 16. august 2018, 13:24
Kimi Räikkönen.Foto: EPA/Scanpix
Täna jõudis poelettidele soome- ja rootsikeelne versioon vormelipiloodi Kimi Räikköneni raamatust "Tuntematon Kimi Räikkönen" (tõlkes "Tundmatu Kimi Räikkönen"), kus soomlane pajatab muuhulgas seda, kuidas ta ajateenistusest putku pani.

Lugu algas sellest, kuidas ta jõudis linnaloalt tagasi ettenähtust hiljem ning umbjoobes. Järgmisel hommikul meenus noorele võidusõitjale, et tal on kahe nädala pärast Inglismaal võistlused.

"Mõtlesin, et pean kohe varahommikul siit plehku panema, sest saan igal juhul väljumiskeelu ega pääse muidu võistlustele," meenutab Räikkönen raamatus.

Ta jalutas lähimasse bensiinijaama, tellis sealt takso ja sõitis tagasi nõbu juurde, kust oli ka eelmisel õhtul tulnud. Õige varsti hakkasid telefonid helisema.

"Need olid ikka kuumad, sest lisaks joomisele ja hilinemisele panin veel jooksu. Autospordiliidust helistati mu nõbule, kuid me vedelesime samal ajal rannas ja jõime õlut."

Räikkönen soostus kasarmusse naasma alles seejärel, kui oli sõlminud kapteniga lepingu, et pääseb Inglismaale võistlema. Naastes oli ta endiselt veel pisut vindine, seega tõmmati ta liistule päev hiljem. 

"Näost punane veebel karjus mulle näkku ja küsis, kuidas kurat ma koerte eest pääsesin. Vastasin, et just te meile ju õpetate, kuidas olla intelligentsed. Sain mäletamist mööda 20päevase lahkumiskeelu."

Samal teemal

11. juuli 2020, 15:00
KAS MAITSEB HÄSTI? Mis juhtub, kui juua iga päev õlut?
26. august 2018, 13:27
Kimi Räikköneni lähitulevik näib punane
23. august 2018, 20:06
Kaks Vormel 1 pilooti saavad karmi karistuse
21. august 2018, 12:16
SUUR VÕIMALUS: McLareni F1 masinasse istub Fernando Alonso asemel teismeline britt

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee