Artjom Dzyuba lõi täna kolm väravat.Foto: Sputnik/Scanpix
16. august 2018, 23:00

Venemaa suurklubi tegi Euroopa liigas fenomenaalse tagasituleku

Jalgpalli Euroopa liiga kolmandas eelringis alistas Peterburi Zenit kodus Minski Dinamo koguni 8:1. Et Valgevene klubi oli avamängu 4:0 võitnud ja tänane mäng lõppes sama skooriga, mindi lisaajale.

Seal jäi Zenit uuesti raskesse seisu, sest 99. minutil tegi skoori Minski pallur Seidu Yahaya. Virtuaalselt oli seega seis 5:4 Minski kasuks. Viimase 14 minutiga suutis Zenit lüüa aga neli vastuseta väravat ja seega pääses edasi just Venemaa suurklubi.

Tagasituleku tegi hinnatavamaks asjaolu, et alates 72. minutist mängis Zenit vähemuses, sest Leandro Paredes teenis kaks kollast kaarti. Selleks hetkeks juhtis Zenit 2:0. Lisaajale viisid mängu Venemaa koondise koljati Artjom Dzjuba kaks tabamust. Kokku jäi tema arvele kolm väravat ja üks tulemuslik sööt.

Põhiturniirile pääsemiseks tuleb Zenitil alistada Norra klubi Molde.

Balti klubide duellis alistas Suduva (Leedu) kahe mängu kokkuvõttes 1:0 Jurmala Spartaksi (Läti). Täna jäi Leedus peetud matš 0:0 viiki. Otsustavas ringis läheb Suduva vastamisi Glasgow Celticuga.

Vilniuse Žalgiris kaotas täna kodus 0:5 Sevillale, kokkuvõttes jäädi alla 0:6.