Kergejõustik

NII SEE JUHTUS | Magnus Kirdi vägev viskehoog hullutas Pärnu publikut (3)

Deivil Tserp, Pärnu, 19. august 2018, 20:42
Magnus KirtFoto: Stanislav Moškov
Täna Pärnus toimunud rahvusvahelisel kergejõustikuvõistlusel hoolitses parima tulemuse eest EMi pronksimees Magnus Kirt, kes võitis odaviske 84.43ga.

Õhtuleht vahendas Pärnu võistlust kohapealt tekstipõhise otseülekandena, mis on allapool!

20:40
Deivil Tserp

Magnus Kirt läheb odaviskes võitjana viimasele katsele ja lõpetab oma stabiilse seeria 84.34ga. Esikoha tõi talle tulemus 84.43.

20:38

Tanel Laanmäe saab odaviskes 78.54ga teise koha.

20:36

Meeste 300 m jooksu võitis lätlane Janis Leitis ajaga 33,31. Rasmus Mägi oli 33,95ga kolmas.

20:32

Magnus Kirdi viiendal katsel kandub oda 85 meetri joone alla - 84.43 kindlustab tema liidrikohta.

20:24

Magnus Kirdi neljas katse toob taas pika odakaare - 83.54.

20:21

Häid uudiseid naiste 300 m jooksust, kus Ann Marii Kivikas püstitas Eesti A-klassi rekordi 39,74. Esikoha sai ukrainlanna Tatjana Melnik, kes läbis distantsi 37,10ga.

20:15

Eile Birminghami Teemantliiga etapil kolmandaks tulnud Magnus Kirt paugutab ka Pärnus korralikult - kolmandal katsel saab ta kirja 82.49. Tema liidritulemus on 84.07.

19:58

EMi pronksimees Magnus Kirt parandab teisel katsel tulemust ja viskab oda 84.07.

19:56

Naiste vasaraheite võitis venelanna Sofia Palkina tulemusega 69.86. Teiseks tuli Anna Maria Orel 66.25 ja kolmandaks Kati Ojaloo 64.22ga.

19:54

Naiste 1000 m jooksu võidab Sara Kuivisto Soome rekordiga 2.40,81. Teiseks tuli Liina Tšernov 2.44,55ga.

19:52

Tanel Laanmäe viskab avakatsel oda 78.56.

19:49

Meeste kuulitõuke võitis Bosnia ja Hertsegoviina esindaja Mesud Pezer - 20.33.

19:48

Magnus Kirt alustab odaviset kohe 80-meetrise katsega - 82.70.

19:47

Naiste vasaraheites parandas Anna Maria Orel viiendal katsel tulemust - 66.25.

19:40

Naiste kaugushüppe võitis ukrainlanna Kristina Grušitina 6.61ga. Teda autasustas kaasmaalasest kõrgushüppe eksmaailmameister Bogdan Bondarenko.

19:11

Meeste 100 m jooksu võidab ukrainlane Aleksandr Sokolov, kelle aeg on 10,41.

19:08

Kettaheite võidab rootslane, EMi neljas mees Simon Pettersson 63.54ga.

19:07

Martin Kupper heidab kuuendal katsel ketast 62.41 ja saab teise koha.

19:04

Gerd Kanteri viimase katse pikkus on 59.68 ja ta lepib täna 60.43ga, mis annab viienda koha.

18:58

Gerd Kanter heidab viiendal katsel 60.43, tal jääb veel üks katse, et tõusta esikolmikusse. Praegu juhib Pettersson 63.54ga.

18:57

Naiste 100 m jooksu võidab ukrainlanna Tatjana Melnik, kelle aeg on 11,68. Puhus lubatust pisut tugevam taganttuul ehk 2,1 m/s.

18:54

Rootslane Simon Pettersson kindlustab neljandas voorus esikohta ja heidab 63.54.

18:52

Naiste vasaraheidet asub juhtima Anna Maria Orel, kelle avakatse tulemus on 64.28.

18:50

Gerd Kanteri adrenaliinikraan hakkab vaikselt avanema, neljandal katsel saab ta kirja 60.40.

18:49

Vahemärkusena saab öelda, et Pärnu rannastaadion on kenasti publikut täis. Nii et kartus, et suur festival neelab spordihuvilised ära, ei osutunud tõeks.

18:44

Gerd Kanter saab kolmandal katsel tulemuse kirja ja heidab 58.99, mis annab hetkel viienda koha.

18:40

Martin Kupper heidab kolmandal katsel 60.34.

18:35

Meeste kettaheites läheb liidriks rootslane Simon Pettersson, kes heidab teisel katsel 63.22.

18:34

Naiste 100 m tõkkejooksu võidab soomlanna Annimari Korte, tema aeg on 13,17. Grit Šadeiko on 13,39ga teine. Puhus lubatust tugevam taganttuul 2,3 m/s.

18:31

Martin Kupperi teisel katsel maandub ketas enne 60 meetri joont ja ta astub üle.

18:28

Kahjuks saabub korraldajatelt halb uudis, et Euroopa tõkkesprindi meister Elvira Herman (Valgevene) saab soojendusel vigastada ja peab jooksust loobuma.

18:26

Rootslane, EMi neljas mees Simon Petterson heidab esimesel katsel ketast 60.58.

18:25

Olümpiavõitja Gerd Kanter alustab etteastet ebaõnnestunud heitega.

18:22

Meeste kettaheidet asub juhtima Martin Kupper, kes saab avavoorus kirja 61.60.

18:16

Tere! Võistlus hakkab kohe pihta. Enne meenutati kümne aasta tagust ilusat sündmust - Kanteri olümpiavõitu Pekingis. See vinge sündmus oli täna kümme aastat tagasi. Ja selle puhul lasti rannastaadionil ka väike saluut.