Andreas Mikkelsen. Foto: Lavadinho/Imago/Scanpix
WRC
20. august 2018, 16:55

VIDEO | Tänaku konkurent läbis kodumaal maailma raskeima katsumuse

Autoralli MM-sarjas Hyundai meeskonnas võistlev Andreas Mikkelsen läbis augusti alguses täispika ehk Ironmani triatloni. Sama katsumuse võttis ette ka tema kaardilugeja Anders Jäger.

Rallipaar valis elu esimeseks Ironmaniks väidetavalt maailma raskeima Ironmani triatloni nimega Isklar Norseman Xtreme Triathlon. Nagu ikka, ujuti Norras 3,8 km, sõideti rattaga 180 km ning läbiti jooksurajal 42,195 km.

Katsumuse tegid raskemaks jääkülm fjordivesi ja rängad tõusud nii ratta- kui ka jooksurajal.

Mikkelsen sai 238 triatleedi hulgas 90. koha ning lõpetas ajaga 14 tundi ja 5 minutit. Kaardilugeja Jäger sai ajaga 13 tundi ja 31 minutit 69. koha.

Mikkelseni katsumused videos:

Võrdluseks, näitleja Raivo E. Tamm läbis samuti augusti alguses Tallinnas peetud Ironmani 14 tunni ja 43 minutiga. Tõsi, Eesti võistluse trass oli märgatavalt kergem.

"Rallisõitjad peavad olema väga keskendunud, aga ma ei usu, et see mind triatloni rajal aitas. Pigem loodan, et see kogemus õpetab mind senisest paremini treenima ja aitab mu karjäärile kaasa," rääkis WRC-sarjas 65 punktiga viiendat kohta hoidev Mikkelsen.