Tennis: Rogers Cup Aug 7, 2018; Montreal, Quebec, Canada; Anett Kontaveit of Estonia waits to be served by Petra Kvitova of Czech Republic (not pictured) in the Rogers Cup tennis tournament at IGA Stadium. Mandatory Credit: Jean-Yves Ahern-USA TODAY SportsFoto: USA TODAY Network

NII SEE JUHTUS | Sport 21.08: Kontaveit jätkas USAs võidukalt (1)

Tere taas, head spordisõbrad! Täna on teisipäev, 21. august ning Õhtulehe spordiblogi toob endiselt teieni päeva tähtsaimad spordisündmused.
TENNIS
Anett Kontaveit.  (USA TODAY Network)
21:43

21:34

Montenegros, Podgaricas toimuvatel U16 neidude B-divisjoni Euroopa meistrivõistluste viimases alagrupimängus alistas Eesti koondis  Bulgaaria numbritega 73:57.

Eesti võitis avaveerandi 19:16 ja poolajaks suurendas vahet veel kahe punkti võrra - pikale pausilie siirduti 35:30 eduseisu. Kolmas veerand kuulus täielikult eestlannadele ning viimast neljandikku alustati 21-punktilises eduseisus. Eestlannad kaotasid küll viimase veerandi, kuid sai tänu suurele eduseisule siiski 16-punktilise võidu - 73:57.

Anna Gret Asi tõi mängu parimana 28 punkti ja sinna kõrvale 4 lauapalli ning koguni 8 vaheltlõiget. Marie Anette Sepp lisas 14 silma. Bulgaaria parimana viskas Iliyana Deyanova Georgieva 19 punkti.

Eesti lõpetas alagrupi kolmanda kohaga, mis tähendab, et turniir jätkub Pierre Bressanti hoolealuste jaoks mängudega kohtadele 9.-16.

Karl Kert juunioride Euroopa karikaetapil poodiumil

Leedus lõppenud juunioride sulgpalli Euroopa karikaetapil tegi hea esituse koduseks Juunioride EM-ks valmistuv Karl Kert. Kert saavutas meeste üksikmängus kolmanda koha. Kert võitis teel poolfinaali Rihards Blaubergsi Lätist ja Teemu Lahtineni Soomest. Veerandfinaalis sai võistlustel neljanda asetusega Kert jagu kaheksanda paigutusega Poola mängijast Szymon Stokfiszist 21-13, 21-13. Poolfinaalis kohtus Kert esimese asetusega šotlase Cristopher Grimleyga, kuid pidi kolmes geimis vastu võtma kaotuse 21-18, 9-21, 8-21. Grimley tuli hiljem ka turniiri võitjaks.

Teine Eesti noorte koondise liider Hans Kristjan Pilve jõudis veerandfinaali, kus jäi alla hilisemale finalistile Lukas Reschile Saksamaalt 9-21, 7-21.

Paarismängudes jõudsid poolfinaali naiste paarismängus Karina Kapanen ja Victoria Korobova ja segapaarismängus Alexander Raudsepp ja Victoria Korobova.

Leedu turniir oli Eesti koondise noortele viimane olulisem jõuproov 7-16. septembril Tallinnas toimuvate Juunioride Euroopa Meistrivõistluste eel.