Võrkpall

TEGID AJALUGU! 50 aastat NSV Liidu meistritiitlist – Kalevi võrkpallurid olid oma ajast ees (1)

Ville Arike, 22. august 2018, 00:01
KULLALAHING: Tõnismäel mängivad 1968. aasta NSV Liidu meistritiitli sisuliselt otsustanud kohtumises Kalev ja Alma-Ata Burevestnik.Foto: Lembit Peegel

29. augustil 1968 võitis Tallinna Kalevi võrkpallimeeskond impeeriumi suurimat jõudu, Moskva CSKAd võõrsil 3:0 ja kindlustas NSV Liidu meistritiitli. See oli tiim, kelle pärast ronisid huvilised puude otsa ja majade katustele, et Tõnismäe välisväljakul mängudele kaasa elada. Täna meenutatakse Kalevi hallis toonast saavutust.

Poole sajandi taguseid Liidu meistreid austatakse Eesti ja Iisraeli EM-valikmängu teise ja kolmanda geimi vahel. Mõni mees on lahkunud manalateele, aga üheksa toonase võistkonna liiget tuleb Kalevi halli kohale.

Legendaarse Kalevi üks sidemängijaid Kalle Kukk näitas siinkirjutajale meeleolukat mõneminutilist filmikest, mille tema poeg juubeli puhuks kokku pani. Pildid vahelduvad tekstiga. Muu hulgas meenutatakse, et kalevlased harjutasid töö ja õpingute kõrvalt neli korda nädalas kell 19-21. Praeguse tippspordi kontekstis kõlab see uskumatuna. Enamik konkurentidest sai tegelda ainult spordiga. Aga nii oli. Tõsi, peagi pääsesid ka Kalevi paremad stipendiumi peale.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

24. august 2018, 14:39
Robert Täht enne mängu Iisraeli karukoopas: meil pole lihtne, lätlased said seal sauna
23. august 2018, 00:10
"Mängu ei näe ja hingata ei saa, aga võrkpall on seda väärt."

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee