Peakohtunik Bastian Dankert ja Bayerni ründetäht Frank Ribery kontrollivad VARi infot.Foto: Reuters/Scanpix
25. august 2018, 12:05

VAR säras, kuid Bayern võttis siiski kohustusliku võidu (1)

Bundesliga uus hooaeg algas suurfavoriidi Müncheni Bayerni oodatud 3:1 võiduga Hoffenheimi üle, kuid mängu täheks oli hoopis tänavu kasutusele võetud VAR.

Tänu Thomas Mülleri 23. minuti tabamusele läks Bayern poolajale 1:0 eduseisus, ent Hoffenheimi ungarlasest ründaja Adam Szalai viigistas 57. minutil. Siis algas aga VARi tähetund.

78. mänguminutil teenis Müncheni klubi penalti. Robert Lewandowski löögi suutis väravavaht Oliver Baumann tõrjuda, kuid pall kukkus Arjen Robbeni jalale ning kogenud hollandlane ei eksinud, 2:1! Või ei?

Peakohtunik Bastian Dankert vaatas videost olukorra üle ning määras uue penalti. Robben oli liiga vara karistusalla jooksnud. Teisel korral poola staar ei eksinud ja favoriidid võisid kergendatult hingata.

Juba mõned minutid hiljem sekkus VAR uuesti. Thomas Müller lõi oma teise ja meeskonna kolmanda värava, kuid videokohtuniku soovitusel vaatas väljakukohtunik kordust ning selgus, et sakslane oli kasutanud palli mängimisel kätt.

Kolmanda värava sai Bayern 90. minutil siiski kätte ja Robben tähistas karjääri 96. Saksamaa kõrgliigas löödud väravat.