Jess! Eesti on EMil!Foto: Tiina Kõrtsini
26. august 2018, 22:10

VÕIMAS! Eesti võrkpallikoondis alistas Iisraeli ning kindlustas koha EMil (6)

Eesti võrkpallikoondis tuli kaotusseisust välja ning pääses tänu 3:1 võidule Iisraeli üle EM-finaalturniirile!

Esimene geim kulges suures osas punkt-punkti mängus ja venis üsna pikaks. Eesti ei suutnud kahte geimpalli ära kasutada ning kuigi päästeti mitu Iisraeli oma, suutsid võõrustajad koduväljakueelise ära kasutada ning 31:29 võit noppida.

Seejärel algas juba eestlaste tähetund. Teises geimis ei antud enam vastastele mingit võimalust ja alistati juudimaa 25:15, kolmandas lubati Iisraelile viis punkti enam, kuid ohtlukuks nad ei saanud ning 25:20 võit oli tõsiasi. Kolmas geim kuulus taaskord täielikult meie poistele ja lõppseisuks vormistati 25:18

Võit tähendab seda, et koondis kindlustas koha järgmise aasta EM-finaalturniiril. Varasemalt on turniiril mängitud aastatel 2009, 2011, 2015 ja 2017.