Eesti võrkpallikoondis, peatreener Cretu keskel. (David Silverman/Israeli Volleyball Association)

Eesti võrkpallikoondis tegi oma töö eeskujulikult ära. 2019. aasta EM-valiksarjas on võidetud kolmest mängust kõik, millega kindlustati pääs finaalturniirile. 

Pidada jääb veel jaanuarikuine matš Lätiga, kuid see enam meie jaoks midagi ei muuda. Kõik sai selgeks eile õhtul, mil alistati võõral väljakul 3:1 Iisrael. Kusjuures avageim kaotati ning seetõttu said mehed ka peatreenerilt Gheorghe Cretult veidi riielda. 

"Sellise vastase vastu oleksime pidanud mitmeid olukordi lahendama otsustavamalt, tegelikult peaksime praegu juba ammu hotellis olema," ütles Cretu vahetult pärast matši volley.ee-le, kuid jätkas siiski positiivsel noodil.

"Aga olen uhke oma meeskonna üle. See kuidas me mängisime enamuse rasketest punktidest ka geimide keskel, näitab, et me siiski suudame oma paremuse vajalikul hetkel maksma panna."

Eestlased sõidavad tuleval aastal oma viiendale EMile. Varasemalt on finaalturniiril mängitud aastatel 2009, 2011, 2015 ja 2017. 

Jaga artiklit

5 kommentaari

M
mitte ainult  /   15:44, 27. aug 2018
serv ei ole oluline. Palju tähtsam on vastuvõtt. Goldrini serv oli võimas. Sellise servi vastuvõttu peaks harjutama. Kusjuures naljakas on see, et kui harjud servi stiiliga, sest meil on ka häid servimehi, siis võtad vastu iga kell. Võõras tugev serv on aga teistsugune. See tähendab rohkem kohtumisi sõprusmängudes tugevate vastastega, mis omakorda tähendab rohkem raha. Aga võrkpall on võrratu.
A
Aivar  /   15:41, 27. aug 2018
Selge on see, et juurde on panna nii tehniliste oskuste kui ka jõu ja taktika poole pealt. Tempomehed on võimsad, aga lihvi on veel vaja. Loodan, et koondis saab koos võistelda ka varem kui jaanuaris. Pikad pausid ei ole head. Nooremad mehed peavad olema näljased kui hundid. Kuulumine Eesti koondisesse on AUASI!

Päevatoimetaja

Marvel Riik
Telefon 51993733
marvel.riik@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis