Anett Kontaveit US Openil avaringist kaugemale ei jõudnud. (AFP/Scanpix)

Eesti esireketi Anett Kontaveiti (WTA 27.) teekond tänavuse tenniseaasta viimasel Suure slämmi turniiril ehk US Openil lõppes juba avaringis, kus eestlanna pidi tunnistama tšehhitari Katerina Siniakova 6:7(3), 6:3, 7:5 paremust.

Avasetis oli Kontaveit see, kes kolmandas geimis murdega ette said, kuid kohe järgmises geimis suutis 22aastane tšehhitar eestlanna pallingu vastu murda (1:1). Edasi suutsid mõlemad oma servi hoida ning avaseti saatus otsustati kiires lõppmängus, kus edu saatis Kontaveiti.

Teises setis jäi Kontaveit kärmelt tagaajaja rolli - avageimis andis eestlanna oma pallingu käest pärast nelja tasamängu ning kolmandas geimis ei suutnud ta oma servil ühtegi punkti teenida (0:3). Kuigi seisul 2:5 suutis Kontaveit korra vastase pallingu vastu murda (3:5), ei vääranud see teises setis Siniakova võitu.

Otsustav sett oli samuti väga murreterohke. Kontaveit pääses kohe alguses ette, kuid Siniakoval oli järgmises geimis vastus olemas (1:1). Seisul 3:3 andsid mõlemad lausa kahel korral järjest oma pallingu käest. Kontaveit sealjuures eriti valusal hetkel, sest 5:4 eduseisus oli eestlanna 30:0 eduseisus ehk vaid kahe punkti kaugusel matšivõidust.

Seisul 5:5 õnnestus Siniakoval enda palling aga nulliga endale hoida. Seejärel 5:6 kaotusseisus servima läinud Kontaveit ei suutnud tähtsal hetkel enda pallingut hoida. Eestlanna suutis küll esimesed kaks matšpalli päästa, kuid lõpuks väljus pärast 2 tundi ja 32 minutit kestnud lahingust võitjana ikkagi Siniakova.

Järgmises ringis oota tšehhitari ees Ajla Tomljanovic (WTA 58.)