
NII SEE JUHTUS | Sport 29.08: Kaia Kanepi võitis USA lahtistel ka teise mängu! (12)
Selle positiivse tulemusega sporditoimetus praegu lõpetab, hommikust juba uued uudised!
Kanepi oli avaringis alistanud maailma esireketi Simona Halepi. Kolmandas ringis kohtub ta kas Vania Kingi (USA) või Rebecca Petersoniga (Rootsi). Kui ta ka siis võidab, astub neljandas ringis ilmselt vastu üks õdedest Williamsitest!
Kanepi realiseerib teise matšpalli, mäng on läbi ja koht kolmandas ringis käes!
Kanepi võidab oma servigeimi kuivalt!
Teichmann saab nüüd oma servigeimi jälle kätte. Aga võitmiseks on sellest vähe - tuleks murda ka mõni Kanepi pallingugeim, mida ta pole veel suutnud teha.
Qualifier Jil Teichmann has already won the same amount of games against Kanepi as Halep did.#USOpen #USOpen2018
— Sumiro75 (@sumiro75) August 29, 2018
Korra tuli küll tasamäng, aga Kanepi hoiab oma servi ära!
Kanepi saab murdepalli ja nüüd realiseerib selle kohe - noor võit paistab!
Aga Kanepi võidab ka oma servigeimi küllalt kindlalt.
Teichmann saab seekord oma geimi kindlamalt kätte, 30ga.
Kanepi võidab oma servi 30ga.
Sett algab ülipika geimiga, mille Kanepi vaatamata neljale murdepallile lõpuks kaotab.
Esimeses setis tuli põhiline vahe sisse teisel servil, mille punktidest Kanepi võitis 17/11 ja Teichmann ainult 13/5.
Kanepi hoiab oma servi 30ga ja esimene sett on käes!
Teichmann võidab nüüd oma servi lausa nulliga.
Pikk geim, kuid Kanepi kallutab selle enda kasuks.
Teichmann võitleb - ta päästab kaks murdepalli ja võidab geimi.
Mis nii viga mängida, kui oma servigeimid kindlalt koju tulevad!
Teichmann võidab tasamängult geimi kaks viimast punkti.
Kaia Kanepi is heavy favorite according to betting odds, but make no mistake - as often as she can shock the world as an underdog, she can as often lose the match being prematch fav. #usopen
— Reality_check (@Reality56906549) August 29, 2018
Kanepi hoiab oma servi 15ga.
Teichmann saab oma servil silma pähe.
Kanepi jääb oma servil taha 15:40, kuid võidab seejärel neli punkti järjest.
Kanepi murrab hakatuseks Teichmanni servigeimi!
New Yorgis on 7. väljakul lõppenud ka kolmas mäng - see tähendab, et peagi alustavad Kaia Kanepi ja Jil Teichmann!
Mängu Flora - Levadia järgsed kommentaarid!
USA lahtistel algas 7. väljakul päeva kolmas mäng - meeste paarismängus. Kui see kohtumine lõpeb, ongi käes Kaia Kanepi ja Jil Teichmanni vahelise heitluse kord.
71. ja 73. minutil viivad Zakaria Beglarišvili (penaltist) ja Frank Liivak Flora mängus Levadiaga juba 3:0 juhtima! Tundub, et mängu saatus on otsustatud.
Esimene poolaeg lõppenud, Flora juhib 1:0. Emotsiooni oli, kirge oli, võitlust oli, aga väravavõimalusi pigem mitte. Tõrjetest meenub vaid üks Sergei Lepmetsa pareering poolaja keskel, kuid tribüünilt tundus, et too Zakaria Beglarišvili kauglöök oleks pigem napilt üle vihisenud.
Kui mängust natuke rääkida, siis Levadia oli, eriti poolaja esimesel poolel, palliga pisut ideetu. Flora seevastu tegutses pallivõitmise järel küllalt sirgjooneliselt ja proovis esimesel võimalusel Levadia poolkaitseliini püstsööduga läbi lõigata. Nii tekkisid ka mõned head kiirrünnakud, ent enamasti lõppesid need kas ebaõnnestunud löögiga või suisa löögita.
Flora asub 36. minutil mängu 1:0 juhtima. Suvel Nõmme Kaljust Florasse kolinud keskkaitsja Henrik Pürgi avanemine magatakse nurgalöögiolukorras täielikult maha ning too koksab palli peaga muretult võrku.
3.-7. oktoobrini toimuvad Hiinas, Xi'ani linnas esimesed FIBA 3x3 maailmameistrivõistlused U23 vanuseklassis. Eesti Korvpalliliit otsustas sinna saata Eesti Maaülikooli mängijatest koosneva võistkonna, kuhu Joosep ja Jaagup Russak, Gert Kaldmäe ning Kermo Normann. Võistkonnaga esindajana sõidab kaasa Esko Tõnisson.
Eesti Korvpalliliit sai juulikuus kutse esimestele FIBA U23 3x3 maailmameistrivõistlustele, kuna olime FIBA 3x3 ränkingus U23 noormeeste osas piisavalt kõrgel kohal. Sellegipoolest oli Eesti koondise saatmine viimase hetkeni lahtine.
"Eestis on palju häid U23 mängijaid, kuid probleemiks oli võistluse toimumise aeg oktoobris, kus pea kõik on seotud klubide ja saalikorvpalli hooaja algusega", ütles Eesti 3x3 korvpalli peatreener Siim Raudla, kelle sõnul kokkumänginud 3x3 tiimi oli niivõrd lühikese etteteatamisajaga peavõimatu moodustada.
Eesti Korvpalliliidu 3x3 valdkonna juht Reigo Kimmel on mängijate osas veidi kriitilisem: "Eestis võib küll olla palju U23 saalikorvpalli mängijaid, kuid FIBA 3x3 reitingus, mis näitab ka mängijate kogemust 3x3 korvpallis, domineerivad Eesti U23 arvestuses peamiselt U18 noormehed.“ Eesti U23 3x3 reitingu tipus on siiski "OlyBet 3x3 Tallinn Open" turniiril Estravani võistkonna oma viskekontserdiga finaali viinud 23-aastane Egert Haller ja 21-aastane Eesti 3x3 MM-i koondise liige Maik-Kalev Kotsar. Viimane on oktoobris juba hõivatud saalikorvpalliga.
Kuna FIBA tegi esimeste U23 3x3 MM-i puhul erandi ja lubas katta osa transpordikuludest, siis Eesti 3x3 valdkonna juht palus 3x3 peatreeneril asjale siiski lahendus leida, et Eesti oleks MM-il esindatud.
Augusti alguses Eesti Korvpalliliidus, mõni päev enne registreerimistähtaja kukkumist, toimunud koosolekul, milles osalesid EKLi peasekretär Keio Kuhi, 3x3 valdkonna juht Reigo Kimmel, 3x3 peatreener Siim Raudla ja värskelt ametisse nimetatud spordidirektor Alar Varrak, võeti Siim Raudla ettepanekulvastu otsus, kus U23 3x3 koondise kokkupanemine pakutakse välja Eesti Maaülikooli esindajale Esko Tõnissonile, kes sellega koheselt nõustus. Seda ka tingimustel, et Hiinas toimuva MM-il tuleb osa kuludest ise kanda.
EKLi spordidirektor Alar Varrak peab 3x3 valdkonda Eesti Korvpalliliidu oluliseks osaks, kus maailmameistrivõistlustele pääsemine on auasi ning kuhu võimaluse korral peab Eesti alati oma koondise välja panema.
Kimmel tunnustab Eesti Maaülikooli, kes kiire etteteatamisega suutis kokku panna võistkonna, kus kõigil mängijatel on ka eelnev kogemus 3x3 korvpallist: "Loodan, et septembrikuus jõuavad omavahel mitmeid ühiseid 3x3 treeninguid teha nii oktoobris Hiinas toimuvale MM-ile sõitev U23 koondis kui Buenos Airese noorte olümpiamängudele sõitev Eesti U18 noormeeste koondis".
FIBA 3x3 korvpallis on juba 2011. aastast toimunud maailmameistrivõistlused U18 sarjas ja alates 2012. aastast täiskasvanute arvestuses. Sel aastal loodi esmakordselt ka U23 vanuseklassi MM, kuna just nendel mängijatel on suurim potentsiaal olümpiamängudele jõuda.
Kodune sulgpalli Juunioride EM pakub Eesti sportlastele tugevaid vastasseise.
Eile loositi 7.-16. septembrini Tallinnas Kalevi spordihallis mängitava sulgpalli Juunioride Euroopa Meistrivõistluste individuaalturniiri tabelid. EM-le Eestisse tulevad parimad noored sulgpallurid üle Euroopa, kokku 38 riigist 302 mängijat.
Eesti suurimad lootused on meesüksikmängus, kus kokku on osalemas 77 sulgpallurit. Eestlaste esinumbri Karl Kerti vastaseks avaringis loositi Austria mängija Nicolas Rudolf ning võidu korral kohtuks ta teises ringis Slovakkia sulgpalluri Jakub Horak’iga. Hans-Kristjan Pilve esimeseks vastaseks on hispaanlane Miguel San Luis ning edu korral ootab teda järgmises ringis taanlane Magnus Johannesen, kes on eelmise aasta noorte EM-i hõbemedalist.
Naiste üksikmängus esindavad Eesti koondist Karina Kapanen, Catlyn Kruus ja Romana Üprus. Karina Kapanen pääses loosi tahtel otse teise ringi ning tema vastane on turniiri üks favoriite kolmanda asetusega taanlanna Line Christophersen. Enamikust konkurentidest paar aastat nooremad alles 15- aastane Catlyn Kruus ning 14-aastane Ramona Üprus alustavad võistlust esimesest ringist ning neil tuleb kohtuda vastavalt Taani ja Portugali sulgpalluritega.
Juunioride Euroopa Meistrivõistlused algavad võistkondliku turniiriga 7. septembril ning jätkuvad individuaalturniiriga 11. septembril. Võistkondlikul turniiril on Eesti koondise alagrupi vastased Prantsusmaa, Rootsi ja Ukraina. Avakohtumise peab Eesti kodupubliku ees Rootsiga 7. septembril kell 18.00.
EM individuaalturniiri tabelitega saab tutvuda SIIN.

29 Meistrite liiga meeskonda on juba teada!
Ajax ✔️
— B/R Football (@brfootball) August 28, 2018
Young Boys ✔️
AEK Athens ✔️
29 down, three to go. #UCL pic.twitter.com/wtsxGrrlVl
12 KOMMENTAARI