Joonas Tamm (sinises) Euroopa liiga teises eelvoorus Šveitsi klubi St. Gallen vastu pallimas.Foto: AP/Scanpix
31. august 2018, 08:13

VINGE! Eesti jalgpallur jõudis Euroopa liiga põhiturniirile, sama suutis ka Luksemburgi klubi (1)

Euroopa tugevuselt teises klubisarjas Euroopa liigas mängiti eile play-off'i teised kohtumised ning selgusid kõik 48 klubi, kes alagrupiturniirile jõudsid.Mängukeelu all olnud keskkaitsja Joonas Tammeta pallinud Norra klubi Sarpsborg 08 kaotas võõrsil Tel Avivi Maccabile küll 1:2, kuid avamängus võetud 3:1 võit viis koondtulemusega 4:3 edasi just nemad. Maccabi läks eile küll 52. ja 60. minuti tabamustest 2:0 juhtima, kuid 81. minuti penalti tõi Sarpsborgile olulise võõrsilvärava.

Play-offide suurima üllatuse sepistas Luksemburgi klubi Dudelange, kes võitis avamängus Rumeenia tiimi Cluj 2:0 ning eile võõrsil 3:2. Eelnevates ringides olid nad alistanud Kosovo satsi Drita ja Poola hiiu Varssavi Legia.

Euroopa liiga alagrupid loositakse täna kell 14.00.