Milleks jooksutossud, kui saab ka paljajalu?Foto: AFP/Scanpix
Kergejõustik
31. august 2018, 17:11

VIDEO | SAAB KA ILMA! Keenia sportlane võitis vaatamata tossu kaotamisele 3000m takistusjooksu (3)

Keenia jooksja Conseslus Kipruto kaotas keset 3000m takistusjooksu Zürichi Teemantliiga finaaletapil vasaku jala tossu, kuid see ei takistanud aafriklasel jooksu võitmast.

Kurvist välja tulles lendas vasaku jala jooksutoss rajale, kuid Kipruto ei peatunud ning võitles edasi. "See motiveeris mind kõvasti edasi pingutama, seega jooks läks hästi," sõnas ta pärast finišit.

Kipruto (paremal) lendab hõbedale jäänud marokolase Soufiane El Bakkali ees üle viimase tõkke. Foto: EPA/Scanpix

Hiljem lisas Conselsus Twitteris: "Ilma teise tossuta oli raske ja valus joosta, aga tugeva tahtejõu abil ei andnud ma alla. Publik oli fantastiline ja aitas mul võita."

Video fotofinišiga lõppenud jooksust:

Nii uskumatu, kui see ka ei tundu, on varemgi jooksjatel säärased äpardusi juhtunud. 2011. aastal võitis etiooplane Dejen Gebremeskel Mo Farahi ees 3000m jooksu, kuigi oli juba esimesel ringil ühest jalatsist ilma jäänud. 2015. aasta Berliini maratonil triumfeeris Keenia jooksja Eliud Kipchoge, kuigi tema tossu sisetald oli lahti tulnud ja rippus jalatsist välja.