2
fotot
Milleks jooksutossud, kui saab ka paljajalu? (AFP/Scanpix)

Keenia jooksja Conseslus Kipruto kaotas keset 3000m takistusjooksu Zürichi Teemantliiga finaaletapil vasaku jala tossu, kuid see ei takistanud aafriklasel jooksu võitmast.

Kurvist välja tulles lendas vasaku jala jooksutoss rajale, kuid Kipruto ei peatunud ning võitles edasi. "See motiveeris mind kõvasti edasi pingutama, seega jooks läks hästi," sõnas ta pärast finišit.

Kipruto (paremal) lendab hõbedale jäänud marokolase Soufiane El Bakkali ees üle viimase tõkke. (EPA/Scanpix)

Hiljem lisas Conselsus Twitteris: "Ilma teise tossuta oli raske ja valus joosta, aga tugeva tahtejõu abil ei andnud ma alla. Publik oli fantastiline ja aitas mul võita."

Video fotofinišiga lõppenud jooksust:

Nii uskumatu, kui see ka ei tundu, on varemgi jooksjatel säärased äpardusi juhtunud. 2011. aastal võitis etiooplane Dejen Gebremeskel Mo Farahi ees 3000m jooksu, kuigi oli juba esimesel ringil ühest jalatsist ilma jäänud. 2015. aasta Berliini maratonil triumfeeris Keenia jooksja Eliud Kipchoge, kuigi tema tossu sisetald oli lahti tulnud ja rippus jalatsist välja.

Jaga artiklit

3 kommentaari

S
Selles lehes on algajatel kirjatsuradel palju ruumi  /   08:52, 1. sept 2018
Nad ei tunne sporti ja vaevlevad igavusest mingite aladega. Parem kribige seina.
S
Sportlane  /   17:57, 31. aug 2018
Üle tasuks vaadata ka pildiallkirjad, sest tegemist ei ole mitte tõkke, vaid takistusega. Enne tasuks ikka vastava ala oskussõnad selgeks teha kui sellest kirjutama hakatakse.

Päevatoimetaja

Telefon 51993733
online@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis