Shaunae Miller-Uibo.Foto: Reuters/Scanpix
Kergejõustik
1. september 2018, 11:08

Shaunae Miller-Uibo teenis Teemantliiga finaaletapil mängeldes 50 000 dollarit (6)

Brüsselis peetud kergejõustiku Teemantliiga finaaletapil näidati mitmeid häid tulemusi. Teiste seas võttis võidu ja teenis 50 000 USA dollarit Eesti mitmevõistleja Maicel Uibo abikaasa Shaunae Miller-Uibo.

Bahama sprinter oli kiireim 200 meetri jooksus. Miller-Uibo läbi distantsi ajaga 22,12. Hooaja tippmargile jäi ta alla 6 ja isiklikule rekordile 24 sajandikuga. Järgnesid kaks hollandlannat Dafne Schippers (22,53) ja Jamile Samuel (22,64).

Uibo jooks:

Ameeriklane Christian Coleman püstitas meeste 100 meetri jooksus ajaga 9,79 isikliku rekordi ja maailma hooaja tippmargi.

Meeste kettaheites alistas jamaikalane Fedrick Dacres (68.67) nii leedulase Andrius Gudžiuse (67.56) kui ka rootslase Daniel Stahli (66.74).

Meeste teivashüppes piirdus Euroopa meister Armand Duplantis (Rootsi) 5.68ga, aga hõbemedali võitnud venelane Timur Morgunov tegi see-eest "oma" ära ja ületas 5.93. Teise koha sai ameeriklane Sam Kendricks tulemusega 5.88.

Meeste 5000 meetri jooksus püstitas 18aastane etiooplane Selemon Barega ajaga 12.43,02 alla 20aastaste maailmarekordi. Ühtlasi on see maailma hooaja tippmark.