Paide kasuks värava löönud Andre Frolov.Foto: Alar Truu
1. september 2018, 15:04

Paide võttis Tammeka üle magusa võidu ja ohustab tõsiselt tartlaste viiendat kohta

Eesti jalgpalli meistriliigas said võidupunktid kirja Paide linnameeskond ja Viljandi Tulevik.

Tasavägisemas heitluses oli Paide kodus 2:1 üle Tartu Tammekast. Ander Ott Valge 5. minuti tabamus ja Andre Frolovi 31. minuti värav viisid Paide 2:0 ette.

Teisel poolajal lõi Tartu ühe tagasi - 57. minutil ei suutnud Tristan Koskor penaltit realiseerida, aga tagasipõrganud palli suutis ta siiski väravasse lükata. 69. minutil oli penalti kasutada ka Paide palluril Yann Michael Yaol, aga Elevandiluuranniku mängija sihile ei jõudnud.

Tänu võidule jõudis Paide viienda koha heitluses Tartust vaid kahe punkti kaugusele.

Kaheksandat positsiooni kindlustanud Viljandi Tulevik alistas võõrsil lähikonkurendi FC Kuressaare 4:1. Külaliste väravad lõid 43. minutil Rainer Peips, 64. ja 74. minutil Kristjan Kask ja 81. minutil Lauri Elur. Kuressaare auvärava eest hoolitses 87. minutil Sander Laht.

Kell 16 võtab Tallinna Levadia kodus vastu Tallinna Kalevi. 26. vooru viimases mängus kohtuvad homme Hiiul aga tiitlipretendendid Nõmme Kalju ja Tallinna Flora.