Robert Rooba (nr 88) koos meeskonnakaaslastega.Foto: Jyväskylä JYP
Jäähoki
1. september 2018, 20:39

Tiitlikaitsja Jyväskylä ja Rooba jätkasid Meistrite liigat kaotusega

Jäähokikoondislase Robert Rooba koduklubi Jyväskylä JYP kaotas Meistrite liiga alagrupiturniiri teises voorus võõrsil 2:4 (1:2, 1:2, 0:0) tšehhide Plzenile.

Seejuures asus tiitlikaitsja JYP kohtumist Janne Kolehmaineni ülekaaluväravast juhtima, kui avasireenist oli möödunud vaid 2.13. Ent kõigest 23 sekundit hiljem maandus litter soomlaste väravas (Miroslav Indrak).

Pisut vähem kui kahe minuti pärast viis Ondrej Kratena kodumeeskonna 2:1 juhtima. Mullune Tšehhi pronksiklubi võitiski avakolmandiku 2:1.

Teise perioodi keskel (31.30) suurendas David Stach tšehhide edu 3:1 peale (Plzen mängis 5 vs 3 ülekaalu), kuid mõne minuti pärast (34.17) viskas David Tomašek ühe tagasi. Aga JYP ei suutnud taas värava järel kaitses keskenduda ning lubas Vojtech Nemecil 36 sekundit hiljem Plzeni kaheväravalise eduseisu taastada. Viimane kolmandik möödus väravateta.

Paberite järgi neljandasse viisikusse kuulunud Rooba viibis jääl kümme minutit ja 19 sekundit, mille jooksul tegi ühe pealeviske ning blokeeris kaks vastaste üritust. Tema plussmiinus näitajaks jäi +1.

Kohtumise statistika (Plzen - JYP):

Plzenil on nüüd tabelis täisedu kuus punkti, JYPil on punkte kolm. Šveitslaste HC Lugano ja slovakkide HC '05 Banská Bystrica olid avavooru järel nulli peal, kuid kohtuvad parasjagu omavahel.

JYPi Meistrite liiga hooaeg jätkub 7. septembril koduhallis tollesama Plzeni vastu.