AITÄH! Kaia Kanepi (vasakul) ja Serena Williams tänavad teineteist hea ja võitlusliku mängu eest.Foto: USA TODAY SPORTS / SCANPIX
4. september 2018, 00:05

Kaia Kanepi ilusa teekonna peatamiseks läks tarvis Serena Williamsit (4)

Eelmisel aastal jõudis Kaia Kanepi USA lahtistel tennisemeistrivõistlustel veerandfinaali, tänavu jäi pidama ühe võrra madalamal astmel. Selle „saavutamiseks“ pidi tabel talle vastu tooma ei kellegi muu kui Serena Williamsi enda. Ja ka naistetennise pikaaegne valitseja pidi kõvasti pingutama, enne kui tabloo näitas tulemust 6:0, 4:6, 6:3.

Tõsi, kui Williams oli avaseti 18 minutiga kuivalt võitnud ja Kanepile üldse ainult kuus punkti andnud, haaras käsi kõikvõimsa interneti järele, uurimaks, kui lühikeseks on kiiremad mängud jäänud. Tenniseajaloos on kindlasti olnud veelgi kiiremaid, kuid siiani püsib silme ees Steffi Grafi 30 aasta tagune jõudemonstratsioon Prantsusmaa lahtiste finaalis (!) Nataša Zvereva vastu. Vikipeedia ütlebki, et see on oma 32 minutiga naiste profitennise kiireim mäng, tulemus oli muidugi 6:0, 6:0.

Õnneks Kanepiga samamoodi ei juhtunud. Kui esimeses setis tuli Williamsil absoluutselt kõik ideaalselt välja, siis hiljem enam mitte. Kanepi alustas teist setti kohe servimurdega ning haaraski initsiatiivi. Seisul 2:5 võitles Williams küll kaks geimi järjest tagasi, ent ei enamat. Kolmanda seti alustuseks tõttas aga publiku toetust nautinud ameeriklanna 3:0 ette ja hoidis edumaad lõpuni.