Tennis

Kaia Kanepi ilusa teekonna peatamiseks läks tarvis Serena Williamsit (4)

Ville Arike, 4. september 2018 00:05
AITÄH! Kaia Kanepi (vasakul) ja Serena Williams tänavad teineteist hea ja võitlusliku mängu eest.Foto: USA TODAY SPORTS / SCANPIX

Eelmisel aastal jõudis Kaia Kanepi USA lahtistel tennisemeistrivõistlustel veerandfinaali, tänavu jäi pidama ühe võrra madalamal astmel. Selle „saavutamiseks“ pidi tabel talle vastu tooma ei kellegi muu kui Serena Williamsi enda. Ja ka naistetennise pikaaegne valitseja pidi kõvasti pingutama, enne kui tabloo näitas tulemust 6:0, 4:6, 6:3.

Tõsi, kui Williams oli avaseti 18 minutiga kuivalt võitnud ja Kanepile üldse ainult kuus punkti andnud, haaras käsi kõikvõimsa interneti järele, uurimaks, kui lühikeseks on kiiremad mängud jäänud. Tenniseajaloos on kindlasti olnud veelgi kiiremaid, kuid siiani püsib silme ees Steffi Grafi 30 aasta tagune jõudemonstratsioon Prantsusmaa lahtiste finaalis (!) Nataša Zvereva vastu. Vikipeedia ütlebki, et see on oma 32 minutiga naiste profitennise kiireim mäng, tulemus oli muidugi 6:0, 6:0.

Õnneks Kanepiga samamoodi ei juhtunud. Kui esimeses setis tuli Williamsil absoluutselt kõik ideaalselt välja, siis hiljem enam mitte. Kanepi alustas teist setti kohe servimurdega ning haaraski initsiatiivi. Seisul 2:5 võitles Williams küll kaks geimi järjest tagasi, ent ei enamat. Kolmanda seti alustuseks tõttas aga publiku toetust nautinud ameeriklanna 3:0 ette ja hoidis edumaad lõpuni.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

10.09.2018
Kanepi langes heale turniirile vaatamata edetabelis tublisti tahapoole
05.09.2018
Ville Arike | Selgitus Valdo Randperele, miks Serena Williams looma häält tegi
05.09.2018
VIDEO | Kanepi vastu seti loovutanud Williams teist korda sama reha otsa ei astunud
04.09.2018
Lätlanna lülitas tiitlikaitsja US Openil konkurentsist

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee