Roger Federeri USA lahtised lõppesid ootamatult vara.Foto: AP/Scanpix
4. september 2018, 09:28

Roger Federer sai USA lahtistel šokk-kaotuse

Maailma edetabeli teine number Roger Federer kaotas USA lahtiste tennisemeistrivõistluste neljandas ringis üllatuslikult austraallasele John Millmanile (ATP 55.) tulemusega 6:3, 5:7, 6:7 (7:9), 6:7 (3:7).

Too kolm tundi ja 38 minutit kestnud lahing on esimene, mille Federer kunagi USA lahtistel nii madala edetabelikohaga mängijale kaotanud. Millman seevastu polnud elus varem võitnud ühtki esikümnemeest.

"Austan Rogerit ja tema teeneid tennise ees väga. Ta on olnud minu kangelane. Kahtlemata polnud ta täna oma parimas hoos, aga teate mis, ma võtan selle võidu rõõmuga vastu," lausus Millman vahetult pärast hiilgavat võitu.

John Millman saavutas täna varahommikul karjääri hiilgavaima võidu. Foto: Reuters/Scanpix

Karjääri esimeses Suure Slämmi veerandfinaalis ootab 29aastast austraallast serblane Novak Djokovic.

Roger Federer (vasemal) oli sunnitud juba USA lahtiste neljanda ringi järel kaotajana vastase kätt suruma. Foto: AFP/Scanpix