Jalgpall

PALGALÕHE: mehed saavad MMile jõudmise eest miljoneid eurosid, naistele ei jagata aga midagi (7)

Ohtuleht.ee, 5. september 2018 15:56
Rootsi naiskond. Foto: AFP/Scanpix
Rootsi naiste jalgpallikoondis kindlustas eile pääsu järgmise aasta jalgpalli MMile, kuid kui mehed said Venemaal toimunud suurturniirile jõudmise eest kopsaka preemia, siis naised peavad boonustest suu puhtaks pühkima. 

Rootslannad alistasid valikgrupi viimases mängus lähima rivaali Taani 1:0 ning kindlustasid nii pileti järgmisel aastal Prantsusmaal toimuvale suurturniirile.

Kui paljud Rootsi väljaanded hõiskasid naiste triumfi valguses, siis ajakiri Expressen juhtis tähelepanu palju ebameeldivamale asjale - rahvusnaiskond ei saa finaalturniirile jõudmise eest mitte sentigi lisaraha. 

Rootsi alaliit teenis meeskonna MMile jõudmise eest FIFAlt 8 miljonit eurot, millest osa ka mängijatele laiali jagati. Naised ei saa FIFAlt oma saavutuse eest aga mitte pennigi. 

"Mul on sellest teemast nii kõrini, ma ei saa aru, millega FIFA mõtleb," põrutas Rootsi koondise täht Nilla Fischer. "Nad küll ütlevad, et panustavad rohkem naiste jalgpalli, kuid teglikult tuleb nende suust välja vaid üks soe õhk. Nad peaksid häbenema."

Samal teemal

25.06.2018
VINGE! Kaks Flora jalgpallurit liituvad Itaalia suurklubiga
24.06.2018
FIFA avaldas aasta parimate mängijate ja treenerite kandidaadid
11.05.2018
FIFA võtab kasutusele uue edetabelisüsteemi, kus sõprusmängudel on varasemast suurem osakaal

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee