Mihkel Kirves palli korvi surumas.Foto: Aldo Luud
6. september 2018, 20:49

BLOGI | Nii kaitses kui ka rünnakul lagunenud Eesti sai Belgialt korraliku paki + GALERII (5)

MM-valikturniiri kohtumisteks valmistuv Eesti korvpallikoondis kaotas sügise esimeses mängus Belgiale 60:98. Ühtlasi oli matš Tartu ülikooli spordihoone uue pallisaali esimeseks mänguks.

Eesti jäi juba esimestest minutitest kaotusseisu. Rünnak jooksis kohati päras ilusti, aga kaitseprobleemidest - lonkas nii individuaalne kui ka meeskondlik kaitse – lahti ei saadudki. Avaveerand kaotati 23:30, poolajaks oldi taga 39:53. Kolmandal perioodil viskas Eesti vaid 12 punkti ja sellega oli mäng tehtud. Belgiat enam püüda polnud võimalik.

Eesti resultatiivseim oli Kristian Kullamäe 14 punktiga, tema arvele jäi ka 3 resultatiivset söötu. Indrek Kajupank ja Rain Veideman lisasid 10 silma.

Homme mängib Eesti Rakveres samuti Belgiaga. MM-valiksarja L-grupis kohtutakse 13. septembril Tallinnas Saksamaaga, kolm päeva hiljem heideldakse Belgradis Serbiaga.

20:48

Mäng läbi, lõppskoor 60:98.

20:43

54:87 ja kaks minutit lõpuni. Eesti on neljandal veerandajal visanud kolm punkti...

20:37

Paraku on vahe juba ligi 30 punkti, seis Eesti poolt vaadatuna 54:82. Lõpuni viis minutit.

20:26

Kullamäe on Eestile toonud 14 punkti, Kajupanga arvel on 10 silma.

20:24

Kolmas veerandaeg läbi, Eesti on kaotusseisus 51:72. Belgia on täna lihtsalt parem meeskond.

20:14

Eesti kaotusseis on kolmanda perioodi viie minutiga veel pisut suurenenud, nüüd oleme taga 45:62. Mõnes mõttes loogiline seis, aga loodame, et asi päris pakiks ei lähe.

20:03

Algas teine poolaeg!

20:03

Kuigi Belgia sai üsna vabalt viskele, siis teisel poolajal nad ilmselt 10st 7 ei taba. Ent kui Eesti pikad vigadega hätta jäävad, võib korvi alt veelgi enam laguneda.

20:00

Mida öelda debütantide ehk Pärnu kolmiku kohta? Mihkel Kirves oli aktiivne, aga sellel tasemel on tal raske vastaseid üks-ühe mängus ette võtta. Väljast pole ta visata üritanud. Karl-Martin Kask jäi hätta nii individuaalses kui ka pick'n'rolli kaitses, rünnakul piirdus tema roll katete panemisega, Saimon Sutt tegi ühe korra hästi teravust, aga oli muidu tähelepandamatu. Aga mingeid imesid ei saagi neilt oodata.

Saimon Sutt (palliga). (Aldo Luud)
19:49

Poolaeg läbi, Eesti kaotas selle 39:53.

19:34

Eesti jäi vahepeal isegi 13punktilisse kaotusseisu, aga 12 punkti toonud Kristian Kullamäe individuaalne meisterlikkus on Eesti taas lähemale toonud. 32:40 ja kuus minutit poolajani.

19:26

Eesti resultatiivseim on Kristian Kullamäe 6 punktiga, tema arvel on ka 2 resultatiivset söötu.

19:25

Nagu skoor näitab, pole Eesti kaitse parimate killast. Korrad, mil Belgia rünnak lõppes ebamugava viske või pallikaotusega, võib üles lugeda ühe käe sõrmedel. Belgia on väljakult viskeid tabanud 12st 9, kolmepunktivisked sealjuures 4st 4. Ka Eesti on tagant hästi pommitanud, 8st 4.

19:22

Esimene veerand läbi, Eesti on kaotusseisus 23:30.

19:09

Kirves võtab belglaselt põrgatuse pealt palli ära ja surub kiirrünnakus mänguvahendi koos veaga korvi! 13:15, esimese veerandi lõpuni viis minutit.

19:06

Kristian Kullamäe avab tagasihüppelt kolmesega Eesti mänguskoori, aga kaitses koolitatakse eestlasi individuaalselt päris korralikult. Kolm minutit mängitud, seis 5:13.

19:01

Ja läksime!

18:57

Belgia alustab nii: Tabu, Serron, Gillet, Boukichou, Vanwijn.

18:53

Eesti algkoosseis: Kristian Kullamäe, Rain Veideman, Indrek Kajupank, Mihkel Kirves, Kregor Hermet.

18:42

Kuigi nimeka tiimiga pole kohale tulnud ka Belgia. 2015. aasta EM-finaalturniiril Eesti vastu mänginud meestest on rivis neli mängijat: Pierre-Antoine Gillet, Jean Salumu, Quentin Serron ja Johathan Tabu.