F1
Kimi Räikkönen. (Reuters/Scanpix)

Vormel 1 sarjas on kõige põletavam teema Kimi Räikköneni saatus. Väidetavalt on Ferrari soomlasele juba teada andnud, et tuleval hooajal peab ta oma koha loovutama Monaco piloodile Charles Leclercile, kes praegu sõidab Sauberiga.

Ferrari pole Räikköneni teemat kommenteerinud, aga eile valas õli tulle autotootja bossi John Elkanni vend Lapo Elkann, kes teatas oma firma Garage Italia Facebooki lehel, et Leclerc sõidab 2019. aastal just Ferrari ridades. Õige pea postitus kustutati.

Itaalia väljaande CircusF1 ajakirjaniku Andrea Gallazzi allikate teatel on Räikkönen Ferrari käitumises väga pettunud ja meeskond otsib võimalusi, kuidas soomlast järelejäänud seitsmeks võistluseks motiveerida.

Samal ajal on tiimis kasvanud soov keskenduda meeskondliku tiitli võitmisele. Praegu on Ferrari kogunud Mercedesest 25 punkti vähem, individuaalset tiitlit jahtiv Sebastian Vettel kaotab aga Lewis Hamiltonile 30 silmaga. Et Ferrari on enamikel radadel vähemalt sama kiire või isegi väledam kui Mercedes, tundub konstruktorite arvestuse võitmine reaalsem.

Selleks tuleb aga Räikkönenile vabad käed anda, varem on ta pidanud Vettelit aitama ja sellega väärtuslikke punkte loovutama. Seega maetaks Vetteli tiitlilootused esialgu maha, aga sakslast rahustatakse teadmisega, et tuleval aastal aitab Leclerc teda tingimusteta.

Selline plaan on kavas ellu viia järgneval neljal etapil. Seejärel vaadatakse sõltuvalt olukorrast, mida edasi teha.

Viimati tuli Ferrari meeskondlikuks tšempioniks aastal 2008, viimane individuaalne tiitel pärineb aastast 2007, kui parim oli Räikkönen.

Järgmine etapp peetakse 16. septembril Singapuris.

Jaga artiklit

8 kommentaari

A
Abimees?  /   16:00, 9. sept 2018
Millisel sõidul Räikkönen on vettelit abistanud? Abi oleks temast siis kui ta võtaks Hamiltonilt igal võimalikul juhul punkte ära, seni pole seda juhtunud. Kinnituseks selle hooaja tulemused. Austraalia: 1.Vettel 2.Hamilton, 3. Räikkönen, abi oleks olnud siis kui Räikkönen oleks Hamiltonist eespool olnud, seda ta aga ei üritanudki.
Bahrein: 1.Vettel, 2.Bottas, 3.Hamilton, Räikkönen katkestamine. Katkestamine on katkestamine ja olgu nii.
Hiina: 1.Ricciardo, 2.Bottas, 3.Räikkönen, 4 Hamilton. Seekord võib öelda, et tiimil oli temast kasu kuna edestas Hamiltoni.
Aserbaidzan: 1.Hamilton, 2.Räikkönen, 3. Perez, 4.Vettel, taas hamiltoni taga ja abi Vettelile ei mingit.
Hispaania: 1.Hamilton, 2.Bottas, 3.Verstappen, 4.Vettel, Räikkönenil katkestamine.
Monaco: 1.Ricciardo, 2.Vettel, 3.Hamilton, 4.Räikkönen, jälle Hamiltoni taga ja seega abi temast hoopis temale.
Kanada: 1.Vettel, 2.Bottas, 3.Verstappen, 4.Ricciardo, 5.Hamilton, 6.Räikkönen ja abiks jälle Hamiltonile.
Prantsusmaa: 1.Hamilton, 2.Verstappen, 3.Räikkönen, 4.Ricciardo, 5.Vettel, taas ei mingit abi.
Austria: 1.Verstappen, 2.Räikkönen, 3Vettel, Hamilton katkestusega punktideta. Kas saab Vetteli abistamiseks seda nimetada?
GB: 1.Vettel, 2.Hamilton, 3.Räikkönen. Mis abi tast siin oli?
Saksamaa: 1.Hamilton, 2.Bottas, 3.Räikkönen, Vettel oma lolluse tagajärjel katkestas ja Räkkönen lasi mersudel uhkelt triumfeerida. Abi missugune.
Ungari: 1.Hamilton, 2.Vettel, 3.Räikkönen, siin on see koht, kus andunid fännid saavad hõisata, et näed , oli ju Vettelist tagapool.
Belgia: 1.Vettel, 2Hamilton, 3.Verstappen, Räikkönen katkestamine.
Itaalia: 1.Hamilton, 2.Räikkönen, 3Bottas, 4.Vettel, kes taas oma lollusega positsiooni maha mängis, aga Räikkönen lasi taas nagu koolipoiss kunagi Hamiltoni ilusti mööda.
Küsiks nüüd nende "abistamise" promojatelt, millal see toimus?
A
AB  /   19:11, 8. sept 2018
Hetkel maailma 3 mees jääb tööta ???

Päevatoimetaja

Gerly Mägi
Telefon 51993733
gerly.magi@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis