Rahvuste liiga: penalti päästis Itaaliale kodus Poola vastu viigi, Venemaa alistas võõrsil Türgi

Toimetas Mart Treial, 7. september 2018, 23:40
Poola koondise mängija Piotr Zielinski lõi Itaaliale värava, kuid võiduks sellest ei piisanud. AFP/Scanpix
UEFA Rahvuste liiga jätkus reedel seitsme kohtumisega. A-liiga ehk kõrgeima tasandi ainsas matšis tegid Itaalia ja Poola Bolognas 1:1 viigi.

Kohtumist asus 40. minutil juhtima külalismeeskond, kui Napoli mees Piotr Zielinski suunas penaltipunkti juurest Robert Lewandowski tsenderduse siseküljega itaallaste võrku. Kusjuures alumise ründajana üles antud Zielinski oli löögimomendil ihuüksi unustatud.

Suvisest MM-finaalturniirilt eemale jäänud itaallased pole nüüd juba kuus mängu järjest suutnud oma puuri puhtana hoida.

Löögitäpsusega hädas olnud Itaalia pääses peatreener Roberto Mancini esimeses võistlusmängus kaotusest tänu Jorginho 78. minuti täpsele penaltile. 11 meetri karistuslöögi põhjustas Jakub Blaszczykowski viga.

B-liiga
Türgi - Venemaa 1:2 (41. Serdar Aziz - 13. Deniss Tšerõšev, 49. Artjom Dzjuba)

• Tšerõšev on viimase kuue koondisemänguga löönud viis väravat, mida on sama palju kui klubi eest (suvest Valencia, varem Villarreal) eelmise kahe aastaga kokku.
  • Dzjuba on viimase üheksa mänguga (klubi + koondis) skoorinud kaheksa korda.

C-liiga
Albaania - Iisrael 1:0 (55. Taulant Xhaka)
Leedu - Serbia 0:1 (38. pen. Dušan Tadic)
Rumeenia - Montenegro 0:0

D-liiga
Aserbaidžaan - Kosovo 0:0
Fääri saared - Malta 3:1 (31. Joan Simun Edmundsson, 38. Rene Joensen, 52. Hallur Hansson - 42. Michael Mifsud)

10. september 2018, 23:39
RAHVUSTE LIIGA | Pole Ronaldot, pole probleemi! Portugal ei andnud Itaaliale võimalustki
9. september 2018, 23:36
RAHVUSTE LIIGA | Prantsusmaa näitas maailmameistrite klassi, Taani tuli viimaks väljakule proffidega
7. september 2018, 21:08
Martin Reim: nooremad peavad hakkama rohkem vastutust võtma, et koondis tõusulainele viia
7. september 2018, 17:56
SPIKKER: Kõik, mida peab teadma jalgpalli Rahvuste liiga mõnusaks jälgimiseks