Poola koondise mängija Piotr Zielinski lõi Itaaliale värava, kuid võiduks sellest ei piisanud.Foto: AFP/Scanpix
7. september 2018, 23:40

Rahvuste liiga: penalti päästis Itaaliale kodus Poola vastu viigi, Venemaa alistas võõrsil Türgi

UEFA Rahvuste liiga jätkus reedel seitsme kohtumisega. A-liiga ehk kõrgeima tasandi ainsas matšis tegid Itaalia ja Poola Bolognas 1:1 viigi.

Kohtumist asus 40. minutil juhtima külalismeeskond, kui Napoli mees Piotr Zielinski suunas penaltipunkti juurest Robert Lewandowski tsenderduse siseküljega itaallaste võrku. Kusjuures alumise ründajana üles antud Zielinski oli löögimomendil ihuüksi unustatud.

Suvisest MM-finaalturniirilt eemale jäänud itaallased pole nüüd juba kuus mängu järjest suutnud oma puuri puhtana hoida.

Löögitäpsusega hädas olnud Itaalia pääses peatreener Roberto Mancini esimeses võistlusmängus kaotusest tänu Jorginho 78. minuti täpsele penaltile. 11 meetri karistuslöögi põhjustas Jakub Blaszczykowski viga.

B-liiga
Türgi - Venemaa 1:2 (41. Serdar Aziz - 13. Deniss Tšerõšev, 49. Artjom Dzjuba)

• Tšerõšev on viimase kuue koondisemänguga löönud viis väravat, mida on sama palju kui klubi eest (suvest Valencia, varem Villarreal) eelmise kahe aastaga kokku.
  • Dzjuba on viimase üheksa mänguga (klubi + koondis) skoorinud kaheksa korda.

C-liiga
Albaania - Iisrael 1:0 (55. Taulant Xhaka)
Leedu - Serbia 0:1 (38. pen. Dušan Tadic)
Rumeenia - Montenegro 0:0

D-liiga
Aserbaidžaan - Kosovo 0:0
Fääri saared - Malta 3:1 (31. Joan Simun Edmundsson, 38. Rene Joensen, 52. Hallur Hansson - 42. Michael Mifsud)