Tallinna SügisjooksFoto: Tiina Kõrtsini
8. september 2018, 17:36

18aastase traditsiooniga kümne kilomeetri pikkuse Tallinna Sügisjooksu võitis keenialane Weldom Kirich. Parim eestlane finišeerus kolmandana.

Eesti suurima rahvaspordiüritus algas reedel Nike Noortejooksuga ning jätkus laupäeval Tallinna Sügisjooksu kümne kilomeetri distantsiga.

Sügisjooksu stardipaugu andis Vabaduse väljakult kell 17.00 olümpiavõitja Gerd Kanter, kes lubas ka ise jooksjatele raja äärde kaasa elama minna. Jooksjaid ja kepikõndijaid tulid lisaks Kanterile ergutama ka olümpiapronks Allar Levandi, raudmees Marko Albert, kergejõustiklane Janek Õiglane, korvpallur Rauno Pehka, curlingumängija Marie Turmann, jt.

Jooksu võitis keenialane Weldom Kirich ajaga 30.13,9. Teine oli ukrainlane Juri Rusik ajaga 30.28. Parima eestlasena jõudis kolmandana finišisse äsja Berliini EM-il takistusjooksus Eesti rekordi püstitanud Kaur Kivistik, kes läbis kümme kilomeetrit ajaga 31.01,0. Kiireim naine oli keenialanna Norah Chebet, kes läbis distantsi ajaga 34.04,9, mis andis üldarvestuses 14. koha. Parima eestlannana lõpetas 19. kohal Liina Tšernov ajaga 35.00,8.