Andres Oper ja Indrek Zelinski.Foto: KALEV LILLEORG
8. september 2018, 18:40

Meenutus: kes on need kolm Eesti jalgpallurit, kes suutsid Kreekale värava lüüa?

Eesti jalgpallikoondis kohtub täna kell 21.45 Lillekülas algavas Rahvuste liiga matšis Kreekaga. Sama vastasega oleme kohtunud neljal korral, kuid võiduarve on endiselt avamata.

Esimene omavaheline matš peeti 1999. aastal Trikalas ja lõppes 2:2 viigiga. Kuigi kodumeeskond läks Giorgos Georgiadise väravast 16. minutil juhtima, pööras Andres Oper avapoolaja lõpuks seisu 2:1 Eesti kasuks. Kreeklaste poolelt suutis viigistada Nikos Lyberopoulus, kes realiseeris penalti.

Kaks aastat hiljem Ateenas läksid kreeklased juba 39. minutiks 4:0 juhtima, kuid päris piinlikust hävingust päästsid meid Kristen Viikmäe ja Indrek Zelinski väravad.

Kristen Viikmäe. Foto: KALEV LILLEORG

Järgmist matši pidi ootama pikalt, kuni lõpuks mängiti 2016. aastal Tallinnas: Kreeka sai kirja 2:0 võidu. Mullu kohtuti taas Ateenas ja lepiti 0:0 viigiga.

Seega on Kreeka võrku sahistanud kolm eestlast: Oper, Viikmäe ja Zelinski. Loodame, et täna liitub nimekirjaga uusi jalgpallureid!