Võidumees Roman Fosti. Foto: Tiina Kõrtsini
Kergejõustik
9. september 2018, 11:51

Tallinna Maratoni esikohad jäid koju, Fosti sai ajaloolise võidu (14)

Kogu nädalavahetuse pealinna tänavatel kestnud jooksupidu kulmineerus täispika ja poolmaratoniga.

Esmakordselt võitis Tallinna Maratoni Eesti sportlane. 42,2 km pikkuse distantsi finišijoone ületas esimesena Roman Fosti, kes sai kirja aja 2:24. Lähimat konkurenti Ülari Kaisi edestas ta ligi seitsme minutiga. Kolmandaks jäi keenialanna Daisy Langant 2:33.50ga.

Fosti läks starti plaaniga joosta aeg alla 2:20, mida pole Maarjamaa pinnal suutnud ükski eestlane. Eesmärk ei täitunud, ilmselt vajutas sellele pitseri tõik, et stardis polnud talle väärilist vastast. Fosti läbis suurema osa distantsist uhkes üksilduses.

Poolmaratonis läks Eesti rekordit 1:03.00 jahtima Tiidrek Nurme, kes kahe Keenia abilisega ka juba distantsi alguses teiste eest putku panid. Viimasteks kilomeetriteks jäi meie mees Peter Kiprotichiga kahekesi.

Keenia jooksja tegi korralikku tempot ning Nurme püsis hästi tema sabas. Vanalinna tänavatel pidas duo maha kõva lahingu ning võidu võttis eestlane. Siiski jäi Loskutovi tippmargist veidi puudu, kirja läks aeg 1:03.27.

Võidumees Tiidrek Nurme. Foto: Tiina Kõrtsini

Finišis edestas Nurme abimeest Kiprotichi kahe sekundiga. Kolmas oli Keenia esindaja Weldom Kerich 1:05.37ga.