Serena Williams 2009. aastal US Openil. (ANDREW SCHWARTZ/Reuters)

Tänavust US Openi Suure slämmi finaali jäi varjutama intriig Serena Williamsi ja matši peakohtuniku vahel. Ameeriklannale polnud see aga sugugi esimene kord, kui ta kodusel suurturniiril enesevalitsuse kaotas. 

2009. aastal kohtus Williams poolfinaalis Kim Clijstersiga. Teise seti lõppfaasis määras kohtunik ameeriklannale servil joonele astumise vea, mis tennisisti korralikult käima tõmbas. 

"Kui ma saaksin siis võtaksin selle kuradima palli ja topiksin selle sulle kurku," olevat Williams joonekohtunikule öelnud. Kohtuniku enda sõnutsi oli tiraad aga veelgi teravam ning Williams ähvardas teda lausa tappa.

Viimased süüdistused lükkas tennisist aga kategooriliselt ümber. Matš lõppes sellega, et Clijstersile anti automaatselt geimivõit, mis tähendas ka mänguvõitu. Ametliku protokolli järgi diskvalifitseeriti Williams turniirilt. 

"Ma ei kahetse midagi. Mängisin kogu oma hingest ja andsin endast parima. Jäin oma temperamendi juures isegi üsna rahulikuks. Olen kuulnud tennisiste palju hullemaid asju ütlemas. Olen ennast viimasel ajal parandanud," ütles Williams toona. 

Vaata videost, mis 2009. aasta US Openil juhtus: 

Jaga artiklit

4 kommentaari

N
Nagu ikka  /   10:27, 10. sept 2018
Täiesti keskpärane afro, kes on midagis aavutanud ja ei oska kaotusega toime tulla "metoo

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis