Karl KertFoto: Eesti Sulgpalliliit
9. september 2018, 18:01

KAHJU! Eesti koondis jäid kodusel EMil võiduta

Eesti sulgpallikoondis jäi kodusel juunioride EMil oma alagrupis viimaseks. Võidurõõmu ei saanud noored tunda ka viimases voorus Ukraina vastu.

Ainsa võidupunkti tõi Eestile meeste üksikmängs Karl Kert, kes võitis Ivan Medynskyi 21:19, 21:15. Teistes mängudes pidid eestlased vastu võtma kaotuse ja kohtumise lõppseis jäi 4:1.

Karl Kert sõnas, et on mänguga rahul, sest suutis hoida kontrolli enda käes kuigi vahepeal juhtusid mõned lihtsamad vead: “Kodupublik aitas kaasa ja ei lasknud end lõdvaks lasta.”

Kuigi Eesti soovis Ukraina vastu vähemalt kahte mänguvõitu jäi koondise peatreener Indrek Küüts noorte esitustega rahule. "Alagrupp oli meil väga tugev ja mitmetes mängudes suudeti siiski näidata head sulgpalli. Kindlasti oli see ka kõikidele mängijatele hea ettevalmistus individuaalturniiriks," sõnas Küüts.

Alagrupi võitjana edenes veerandfinaali tiitlikaitsja Prantsusmaa, kes sai otsustavas mängus jagu Rootsist.

Veerandfinaalid mängitakse Kalevi spordihalli esmaspäeval kell 10.00 ja poolfinaalid algavad 16.00

Teisipäeval algaval individuaalvõistlusel on eestlastest suurimad ootused Karl Kertil, kes on seadnud eesmärgiks kuueteiskümne parema sekka jõudmise.