VÕITJA: Roman Fosti emotsioonidel polnud pärast elu esimest maratonivõitu piire.Foto: Tiina Kõrtsini
Kergejõustik
10. september 2018, 00:05

Nurme ja Fosti sarnane saatus: soovitud aeg jäi saamata, kuid võit tuli

Nädalavahetusel Tallinnas toimunud jooksupeol jätsid Tiidrek Nurme ja Roman Fosti kahel pikemal distantsil esikoha koju: neist esimene võidutses pool- ja teine täispikas maratonis.

Mõlemad mehed läksid rajale salasooviga teatud aeg üle joosta, kuid mõlemal jäi see saavutamata. Ent pole ka imestada, sest mõlemad võistlesid alles neli nädalat tagasi Berliinis Euroopa meistrivõistlustel ning lõpetasid kurnava maratonidistantsi igati tublide 9. (Nurme) ja 17. (Fosti) kohaga.

Eile hommikul lähetati esmalt rajale maratoonarid, tund ja 45 minutit hiljem aga poolmaratonist osavõtjad. Esimesena jõudis lõpujoonele Fosti (2:24.08), Nurme (1:03.27) tuli hiljem juba maratonijooksjate vahel.