Andre Silva (nr. 9) värava üle rõõmustamas. Foto: Twitter @UEFAEURO
10. september 2018, 23:39

RAHVUSTE LIIGA | Pole Ronaldot, pole probleemi! Portugal ei andnud Itaaliale võimalustki

UEFA Rahvuste liiga jätkus esmaspäeval kaheksa kohtumisega. Kõige kõrgemal tasandil ehk A-liigas ei lasknud valitsev Euroopa meister Portugal ennast Cristiano Ronaldo puudumisest segada, alistades Itaalia 1:0.

Avapoolaja ohtlikumad sündmused toimusid Itaalia värava all. Mängu 27. minutil suutis Bernardo Silva Itaalia väravasuul seisnud Gianluigi Donnarumma küll üle mängida, kuid väravajoonele taganenud Alessio Romagnoli päästis itaallased tol hetkel halvimast.

Mõned minutid hiljem käis pall rikošetist ka Itaalia meeskonna väravalatis, kuid väravaid avapoolajal siiski ei sündinud. Selle vea parandasid portugallased aga 48. minutil, kui Andre Silva realiseeris külmaverelisel (pool)kiirrünnaku.

B-liiga

Teises tugevusgrupis suutis Türgi koondis viimase viie minutiga 1:2 kaotusseisust välja tulla ning võõralt väljakult endale kolm võidupunkti kindlustada. Riigi sangariks tõusis Galatasaray poolkaitsja Emre Akbaba, kes sai juubeldada 88. ning 90+2. minutil.

• Rootsi – Türgi 2:3 (35. Isaav Kiese Thelin, 49. Viktor Claesson - 51. Hakan Calhanoglu, 88., 90+2. Emre Akbaba)

C-liiga

Kolmandal liigatasandil ei suutnud MMil pallinud Serbia enamat 2:2 viigist Rumeeniaga. Fulhami edurivimehe Aleksandar Mitrovici kahele tabamusele vastasid Nicolae Stanciu ja George Tucudean.

• Montenegro – Leedu 2:0 (33. pen Stefan Savic, 34. Marko Jankovic
  • Šotimaa – Albaania 2:0 (47., 68.  Steven Naismith
  • Serbia – Rumeenia 2:2 (26., 63. Aleksandar Mitrovic - 48. pen Nicolae Stanciu, 68. George Tucudean)

D-liiga

Koondisejalgpalli "mudaliigas" suutis Andorra juba teist mängu järjest kaotust vältida. Eelmises voorus Lätiga viigistanud kääbusriik suutis seekord vastu seista Kasahstani koondise survele. Suure kummarduse peavad nad tegema aga Serikzan Muzhikovile, kes mängu 76. minutil punase kaardi tõttu kasahhid kümnekesi jättis.

• Andorra – Kasahstan 1:1 (84. Jordi Alaez - 68. Yuri Logvinenko)
  • Kosovo – Fääri saared 2:0 (50. Arber Zeneli, 55. Atdhe Nuhiu
  • Malta – Aserbaidžaan 1:1 (10. pen Andrei Agius - 26. Tamkin Khalilzade)