Teemu Pukki Soome kasuks väravat löömas. (AFP/Scanpix)

OTSEÜLEKANNE

Teisipäeva põhisündmuses kaotas Eesti jalgpallikoondis Rahvuste liigas Soomele 0:1. Et nädalavahetusel alistus Eesti 0:1 ka Kreekale, oleme kahe vooru järel nulli peal, Soome jätkab aga täiseduga.

Rahvuste liiga C-liiga 2. grupi tabeliseis:

• 23:44

• 23:36

KÕIK! Mäng läbi ja Eesti lahkub väljakult taas kaotusega.

• 23:34

Anieri üle puusa löök blokeeritakse.

• 23:33

Neli lisaminutit antakse ja need hakkasid nüüd tiksuma.

• 23:31

87. minut. Väljakule tuleb Ats Purje, puhkama siirdub Zenjov. Aega on vähe...

• 23:25

83. minut. Sergei Zenjov saab kollase kaardi.

• 23:20

77. minut ja Eesti vahetab. Siim Luts pingile, Henri Anier sisse. Poolkaitses tuleb Artjom Dmitrjevi asemele Ilja Antonov.

• 23:16

Ohtlik rikošett Eesti värava all. Soomlaste teine värav on õhus.

• 23:15

Aga Karol Mets saab protesteerimise eest kollase kaardi ja järgmises mängus ta kaasa teha ei saa. See peetakse 12. oktoobril taas Soome vastu, aga sedapuhku Tallinnas.

• 23:13

70. minut. Pukki unustatakse täiesti ära, aga asi piirdub nurgalöögiga.

• 23:05

62. minut. Vassiljevi löök blokeeritakse, aga mänguvahend põrkab Dmitrjevile, kes virutab 30 meetrilt täiega peale. Mööda, aga vähemalt ründame.

• 23:03

60. minut. Aksalu lööb kõrge hüppega palli karistusalast minema, aga põrkab soomlasega kokku ja saab kergelt viga. Kõik siiski korras.

• 22:57

54. minut. Soome tuleb kiiresti palliga üle ja Aksalu tuleb väga ohtlikult vastu ja lööb pallist mööda! Siiski seis veel püsib.

• 22:51

Algas teine poolaeg, kumbki võistkond vahetusi pole teinud.

• 22:39

Esimese poolaja statistika:

• 22:34

Eesti abitreener Andres Oper ETV-le: "Väravaolukorras magasime maha soomlaste liikumise meie kaitse selja taha. Peame videost järgi vaatama, mis täpselt juhtus. Aga midagi pole teha, oleme 0:1 taga. Aga meil on ka endal olnud päris palju võimalusi. Me ei saa lihtsalt väravale pihta!"

• 22:32

Esimene poolaeg läbi. 0:1.

• 22:28

Eestile kohe väga magus kontrarünnak otsa, aga Vassiljev lööb napilt üle!

• 22:28

Jälle Soomele hea rünnak. Aksalu suudab äärelt tõusnud Jukka Raitala löögi tõrjuda.

• 22:26

40. minut ja jälle Eesti värava alla ohtlik olukord. Robin Lod pääseb 14 meetri pealt üsna vabalt löögile. Õnneks läheb postist pisut mööda.

• 22:21

10 minutit poolaja lõpuni. Eesti ikka 0:1 kaotusseisus.

• 22:20

Eestile veel kaks nurgalööki. Taas õnnestub Vassiljevil paremini teine üritus. Pärast teist nurgalööki saab Zenjov karistusalas löögile. Palju üle ei läinud, aga siiski.

• 22:16

29. minutil teeb ilusa rünnaku ka Eesti. Lühikese aja jooksul teenitakse lausa kaks nurgalööki. Esimene neist Kostja Vassiljevil ebaõnnestub, teine on ohtlikum, aga soomlased klaarivad. 31. minutil lööb Artjom Dmitrjev kaugelt, aga üritus läheb poolteist meetrit mööda.

• 22:14

Aksalu on lähedal korralikule kalale, kui proovib oma kastis soomlasi üle triblada. Aga see läks ainult väga napilt õnneks...

• 22:12

Soomlastele kohe nurgalöök otsa ja Aksalu püüab.

• 22:11

26. minut - Pukki lööb latti!

• 22:06

20 minutit mängitud. Pukki liikumine ajas Eesti kaitsjad veel korra segadusse, aga vastaste eduseis ei suurenenud.

• 22:04
  • 22:03

Olukord sai alguse pärast Eesti pressingut.  Pyry Soiri sai vasakul äärel ootamatult palju ruumi ja kui Pukki paari meetri peale söödu sai, ei suutnud Tamm ja Klavan ära jagada, kumb teda takistama peab. Lihtne kõks värava ülemisse otsa ja väravavaht Aksalu oli võimetu.

• 21:58

Teemu Pukki viib Soome 12. minutil 1:0 juhtima.

• 21:53

Konstantin Vassiljev saab seitsmendal minutil 25 meetri pealt parema jalaga pommitada, aga löök läheb umbes kolm meetrit üle.

Konstantin Vassiljev (Erki Pärnaku)
  • 21:52

Nüüd on mäng rahunenud ja keskväljale pidama jäänud. Mängitud on kuus minutit.

• 21:47

Avavile on kõlanud. Soome saab juba esimestel sekunditel poolohtlikult palli kasti, aga lõpuks teevad väljakuperemehed vea.

• 21:40

Mänguni on viis minutit. Siin on ka soomlaste algkoosseis:

• 21:39
    MART TREIAL, Turu

Turus on umbes kella 16st saati vähem või rohkem vihma sadanud. Praegu on sadu üpris tihe, näis, kas ja millise jälje see matšile jätab. Eriti trööstitu tundub nende inimeste olukord, kes on ostnud pileti otsatribüünile, sest see on ilma katuseta. Silma järgi tundub, et enamik sealseid vutihuvilisi on siiski varustatud vihmakeebiga.

• 21:04

Peatreener Martin Reim on võrreldes Kreeka mänguga teinud algkoosseisus viis vahetust. Vasakkaitses on Artur Pika asemel Ken Kallaste, paremkaitses on Taijo Teniste tulnud Gert Kamsi asemele, keskkaitses vahetavad Klavan ja Joonas Tamm välja Nikita Baranovi ja Madis Vihmanni. Tipuründes on Henri Anieri asemel Sergei Zenjov. Poolkaitsjad jäid samaks.

• 20:37

Eesti algkoosseis, Ragnar Klavan on rivis!

• 20:15

Õige pea peaks selguma Eesti ja Soome algkoosseisud. Peaküsimus on loomulikult see, kas Ragnar Klavan saab täna Eesti koondist aidata või mitte.