2
fotot
Rocca al Mare suurhall (Tiit Tamme)

Eestis on viimastel aastatel aeg-ajalt tulnud jutuks korvpalli EM-finaalturniiri korraldamisele kandideerimine, aga ka selle võimalikkus, sest rahvusvaheline alaliit FIBA nõuab suuremat mängusaali, kui meil pakkuda. Kuidas saab taotleda 2021. aasta EMi?

Täna andis Genfis FIBA-le sellekohase taotluse sisse Eesti Korvpalliliidu peasekretär Keio Kuhi. Ta vastas Õhtulehe küsimustele, kuidas on lood mängusaaliga?

Kuhi: "Meil on FIBAga läbi räägitud ja kõik võimalused EMi endale saamiseks olemas."

Kui suurt halli nõuab FIBA 2021. aasta EMil ja kus plaanite mängida?

"Ametlikult peab olema 10 000 kohta, aga nad on valmis meiega sel teemal läbi rääkima. Praegu räägime Saku suurhallist."

Millist arvu kohti suurhallis olete FIBA-le EMiks pakkunud? (Suurhalli pealtvaatajaterekord korvpallimängu ajal jääb 7200 kanti - V.A.)

"See jääb suurusjärku 7000 inimest. Oleme organisatsioonina võistluste korraldamise võimekuse osas end FIBA-le tõestanud. Pigem on küsimus selles, et oleksime vähemalt 10 000 koha puhul teiste kandidaatidega võrdses seisus."

Jaga artiklit

3 kommentaari

A
aj  /   09:24, 13. sept 2018
Äkki esmalt hakkaks normaalselt toidlustama Audentese kossunoori ja võtaks sinna paar treenerit juurde siis ehitaks Tartu Teini Halli 10000 pealtvaatajale ning alles peale seda taotleks EM kooraldust!

Päevatoimetaja

Telefon 51993733
online@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis