Sander Raieste. (Stanislav Moškov)

Eesti korvpallikoondisega liitunud ääremängija Sander Raieste ei tea, mis temast Hispaaniasse naastes saab. Praeguste märkide järgi tunduks kõige loogilisem, et ta jätkab Vitoria Baskonia duubelmeeskonnas, mis mängib Hispaania tugevuselt kolmandas liigas.

Endale ja isegi osale Baskonia klubi asjapulkadele üllatuseks ei alustanud ta hooajaeelset ettevalmistust koos Euroliigas mängiva põhimeeskonnaga. Varasemad kaks aastat oli ta augustis ja septembris trenni teinud just staaride keskel ja võrreldes toonase ajaga on eestlane mängijana küpsemaks saanud.

"Mingit põhjendust pole tulnud, ju siis oli treeneri otsus. Õnneks kaks ja pool nädalat tagasi öeldi mulle, et pean ikkagi järgmisel hommikul suures trennis olema. Sain Baskoniaga Hispaanias ringi ka sõita ja kolm kontrollmängu kaasa teha," rääkis Raieste pärast tänast korvpallikoondise treeningut Õhtulehele.

Mis saab 19aastasest pallurist aga Hispaaniasse naastes? "Ei kujuta ette. Praegu on teadmatus, kas hakkan uuesti põhitiimiga trenni tegema või jätkan duublis. Võimalus on ka kuskile laenule minna, aga Vitoriale on kasulik, kui ma olen nendele kogu aeg saadaval, kui keegi näiteks vigastada saab. Siis saan teda kohe treeningul asendada. Pealegi saan 1. jaanuarist Hispaania korvpallikodakondsuse," vastas Raieste.

"Jah, tunnen seda sarja, kus duubel mängib ja seal võib tekkida mugavustsoon. Aga teisalt on seal mulle kindlad mänguminutid. Saan kõvasti hullata. Pealegi on sel hooajal mängugraafik tihedam," lisas ta.

Eesti koondises peaks Raieste täitma põhirolli, nagu ka suvistes MM-valikmängudes. Homse Saksamaa mängu eel kinnitas ta, et on terve ja heas vormis.

Jaga artiklit

4 kommentaari

K
kullamäe sai  /   10:20, 13. sept 2018
tartust öppetunni ja näha et korrigeeris asjad ymber ja täna mängitab noori kyll.Tema tiim on Tallinna tulevik ,Craamo peab liituma löpuks nendega vöi jääb,Kullal on ka telgitaga köik korras ja uksed lahti kui öige hetk tuleb,see on hea klubi täna noorele homseks.
A
appi  /   10:14, 13. sept 2018
kui pahatahtlik Jura
aga suund on ok,toodi ju taltsid värgid kah ära rollimängijatena koju ja siin saadi tiimi liidriteks kerkides tasemele.Toona oli ka korralik balti liiga ,nyyd on korralik yhisliiga kus 4 eesti ttimi on tasemel ja läti.Parem kui alamliigad mujal.Vali öige treener ja hakka meestega mängima,kui köva oled siis saab siit kah.Kullamäe juurde ,sest Tartul on sinu positsioonil omad juba.eelmäed sa kaitses yle ei mängi.

Päevatoimetaja

Gerly Mägi
Telefon 51993733
gerly.magi@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis