Tere, head spordisõbrad! Tänane spordipäev pakub juba eos väga palju emotsioone, sest kell 17.05 saab Kadrioru staadionil avapaugu Gerd Kanteri viimane kettaheitevõistlus. Kell 19.00 saavad aga kõik korvpallihuvilised kaasa elada Eesti koondise tegemistele, kes võõrustavad MM-valikmängus Saksamaa.

Täna alustavad WRC-piloodid ka Türgi rallil kihutamist ja Ott Tänaku ning tema konkurentide tegemistel hoiab pilku peal Õhtulehe ralliblogi.

Loomulikult hoiame silma peal ka kõigel muul spordimaailmas toimuval. Ilusat jälgimist!

21:50

21:18

20:44

20:41

43:86 - Nii see kohtumine lõppeb. Eesti koondis teeb uue antirekordi visatud punktiarvu osas. Siiski pole tegemist ajaloo suurima kaotusega.

Meie resultatiivseim oli täna Rain Veideman 14 punktiga, Raieste lisas omalt poolt 7 ning Kotsar ja Hermet 6 punkti.

20:39

41:86 - Kotsar sai vahepeal ilusa kulbi kirja. 40 sekundit lõpuni, tundub, et saame oma nimele uue (anti)rekordi.

20:35

35:84 - Praegu, kus mängu lõpuni on jäänud 3.26, olgu siis öeldud, et Eesti koondise antirekord on 47 punkti...

20:30

35:79 - Silmadele midagigi ilusat, Kotsar leiab poolkiires Kurbase üles, kes palli üleval alla surub.

20:27

33:79 - Väljakul nähtu meenutab Audentes-Cramot ...

20:20

30:73 - Selle veerandaja seisuks 6:24. Ütleb vist rohkem kui tuhat sõna.

20:15

29:64 - Martin Paasoja sai vahepeal 1.85 pikalt Dennis Schöderilt selja tagant kulbi. Barthel on ka pealt vajutanud kahel korral. Meie meeskonna poolt midagi rõõmustavat hüüda pole. Veideman on teravusi loonud ja vabaviskejoonel käinud.

20:07

26:53 - Pika korvidepõua mõlemalt poolelt lõpetab Maik-Kalev Kotsar. Kolmandat veerandaega jäänud 5.50.

20:02

24:53 - Saksa-Maik ehk Maik Zirbes vajutab palli üleval alla. Kuna rünnakul ei tulnud meil jälle midagi välja (Kullamäe sai ründaja vea), võtab Tiit Sokk mõtlemisaja.

20:00

Kajupank läheb viie veaga pingile istuma. Teist poolaega mängitud 24 sekundit.

19:58

Teine poolaeg on alanud!

19:46

24:49 - poolaeg läbi. Juba esimese mängupoolega on käes vahe, mida ennustusportaalid mängu lõpuks pakkusid. Midagi pole parata, tasemevahe on olemas. Eesti rünnak pole seejuures nii hull nagu skoor näitab, sest vabu viskekohti on saadud küll, aga tabavus, tabavus... (31%, näiteks Kullamäe on tabanud 7/0, Kotsar 5/1).

19:40

Kohe saab Kajupank aga juba neljanda vea. Poolaja lõpuni kaks minutit.

19:38

24:43 - Kajupank viskab kaks korvi järjest ja Saksamaa peatreener Rödl võtab kohe aja maha.

19:34

18:41 - Saksamaal tuleb välja kõik ja meil mitte miski ning Sokk kutsub nõupidamise kokku.

19:32

18:37 - teisest veerandist mängitud viis minutit.

19:28

Vägev!

19:24

15:26 - esimene veerand läbi. Saksamaa tegi kiirelt kahekohalise vahe sisse. Korra kärises vahe 14 punktile, kuid veerandi paar viimast minutit möödusid positiivsemal lainel, mil suudeti vastaste rünnakud tagasi lüüa. Dennis Schröder (5 p, 5 rs) ja Maik Zirbes (8 p, 3 lp) tegid selles mängus vahe sisse. Ja ka nende kaaslased pole papist poisid.

19:08

5:13 - Schröder harutab rünnakuid hästi lahti ja Saksamaal on kõik mehed saanud käe valgeks. Meiegi mehed pääsevad vabalt viskele, kuid Kajupank on kaks kolmest mööda pannud. Tiit Soku esimene time-out, mängitud ligi viis minutit.

19:05

5:8 - Giffey, Schröder ja Kleber viivad ette juba Saksamaa.

19:02

Veidemani kolmene avab skoori!

19:01
ALGKOOSSEISUD

Eesti: Kullamäe, Veideman, Raieste, Kajupank, Kotsar.

Saksamaa: Schröder, Giffey, Akpinar, Kleber, Zirbes.

18:57
Ville Arike

Hümnid on mängitud, alguseni 3 minutit. Õigust mõistavad täna leedulane Tomas Jasevicius, lätlane Oskars Lucis ja venelane Sergei Beljakov.

18:34
Ville Arike, Rocca al Mare

Meeskonnad tulevad väljakule viimast mängueelset soojendust tegema. Kell näitab, et kohtumise alguseni jääb 27 minutit. Koondisse tulnud 13 mängijast jääb pingile Karl-Martin Kask.

18:29
Ats Kuldkepp

Tere õhtust ka Saku suurhallist! Eesti - Saksamaa MM-valikturniiri mänguni on aega pool tundi, aga saalis on ehk sadakond inimest, enamik neist on väiksesed lapsed. Täismaja või midagi seda meenutavat täna oodata pole. Mõlemad meeskonnad on veel riietusruumis ja peavad viimast sõjaplaani.

08:47

Täna teeb olümpiavõitja Gerd Kanter oma pika ja eduka sportlasekarjääri viimase kettaheitevõistluse, millest võtavad osa maailma parimad kettaheitjad. Väravad avatakse kell 16.00, võistlus algab kell 17.05.

Kadrioru staadionil toimub maailma paremiku osalusel "Gerd Kanteri viimane vaatus". Üksteist tiitlivõistluste medalit võitnud Kanter tegi sel aastal tippspordis oma viimase hooaja, mis kulmineerus viienda kohaga Euroopa meistrivõistlustel Berliinis.

Kanter on Tallinnasse kutsunud igipõlised rivaalid: olümpiavõitja ja kolmekordse maailmameistri, samuti oma karjääri lõpetava sakslase Robert Hartingu, maailma- ja Euroopa meistri Piotr Malachowski jt.
Kohal on Gerdi pikaaegne treener islandlane Vesteinn Hafsteinsson ja paljud teised tema spordimeheteekonda mõjutanud tegelased.