Spordiblogi

Karl Juhkami | Si*t, millel on tulevik (2)

Karl Juhkami, 17. september 2018, 00:05
Eesti korvpallikoondis. Foto: fiba.basketball
Eesti korvpallikoondis sai möödunud nädalal hakkama lausa uskumatu vägiteoga, kui suutis kodusaalis NBA-meestega vürtsitatud Saksamaa vastu visata vaid 43 punkti. Sellega pühiti ajaloo prügikasti senine antirekord, milleks oli 2007. aastal Horvaatia vastu riputatud 47 sanga.

Masendava kaotuse järel ei hoidnud ennast tagasi ka kodumaa meedia, kes maas lamanud kossukoondisele veel mõned virtuaalsed jalahoobid andis. „Eesti sai Saksamaa käest halastamatult peksa” ning „Eesti sai Saksamaalt kõva ketuka” on vaid üksikud nopped samal õhtul veebiavarustes ringlenud pealkirjadest.

Samal teemal

Lisaks korvpalluritele olid eelmisel nädalal võistlustules ka jalgpallurid, kes tegid tutvust Rahvuste liigaga. Stardipakkudelt saadi küll minema, kuid hea jooks nurjus nii Kreeka kui Soome vastu juba avatõkkel, sest mõlemas kohtumises tuli sinisärkidel kõigest veerandtunnise mängu järel nahkkera oma võrgust välja noppida.

Nii saadigi mõlemast mängust „napp 0:1 kaotus”, nagu resümeerisid siinsed meediaväljaanded. Küll jäi pealkirju skännides silma ka teine vutikoondise mängu iseloomustanud omadussõna – südikus. Ka siinkirjuta nõustub, et Eesti koondise soov jalgpalli mängida on optimismi tekitav, kuid paraku lööb reaalsuses iga mäng väga kärmelt nuiaga pähe.

Millest aga selline jalg- ja korvpalli vaheline võrdlus? Sest kuigi kossukoondise MM-valiksarja teise ringi mängud tõotavad tulla valusad keretäied (vaid Gruusia vastu eksisteerib teoorias mingi lootus), on just rihmahoobid need, mis noortest mehed kujundavad.

Praeguses mängudeaknas oli kossukoondise keskmine vanus 23,7 eluaastat, mis on tulevikku silmas pidades aga julgustav. Ainsate 1980ndatel ilmavalgust näinud meestena rassisid Saksamaa ja Serbia vastu Indrek Kajupank ning Tanel Kurbas, kellest kumbki hetkel asendamatu pole. 

Just nende faktide tõttu ei tundugi meie alaliidu utoopiline plaan - jõuda 2025. aastaks Vana Maailma kaheksa tugevaima koondise sekka - täieliku lauslollusena. Kuigi käegakatsutavast eesmärgist me siinkohal veel ilmselgelt rääkida ei saa. 

Meie jalgpallikoondis on viimasel ajal suutnud küll saunasid vältida - viimati saadi korralik keretäis 2016. aasta novembris, kui Belgia virutas meie võrku kaheksa palli -, kuid arvestades koondise (jätkuvat) väravalöömiskriisi ning koondislaste keskmist vanust (28,5), pole ime, kui kahe kuu pärast on sinisärgid Rahvuste liiga C-divisjonist alla „mudaliigasse“ prantsatanud. Sest mingit tõusu hetkel silmapiiril küll ei terenda. 

Seetõttu tasub kossufännidel praegused rasked ajad lihtsalt ära kannatada. Olukord on küll si*t, aga see on meie tuleviku väetis. Omaette küsimus on, miks tuleb korvpallurite ihupeksu eest välja käia kuni 25 eurot. Olukorras, kus nii mõnedki pallurid ei suuda/taha/soovi/oska koondist väärtustada, tundub sellise summa küsimine lausa häbiväärne.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee