Martin Paasoja (keskel) mängus Serbiaga.Foto: FIBA
16. september 2018, 22:54

ÕL BELGRADIS | Eesti ei jäänud Serbia vastu rongi alla, aga kindel kaotus siiski tuli (6)

Eesti korvpallikoondis kaotas Belgradis peetud MM-valikmängus Serbiale 65:91. Avaveerand lõppes 16:22, poolaeg 29:45 - tõeliselt suureks läks vahe kolmandal perioodil. Eestlaste resultatiivseim oli Indrek Kajupank 17 puntktiga. Eesti sai L-grupis kahe võidu kõrvale kuuenda kaotuse, Serbial on viis võitu ja kolm kaotust.

MM-valiksari jätkub novembri lõpus ja detsembri alguses. Eesti kohtub kodus Gruusia ja võõrsil Saksamaaga.

22:55

Mäng läbi, Serbia võidunumbrid polegi lõpuks nii ülivõimsad. 91:65.

22:48

Raieste ja Hermeti kolmesed pakkusid Eestile korraks rõõmu, aga Milutinovi võimas pealtpanek sundis Tiit Sokku aega maha võtma. Serbia on 3.47 enne mängu lõppu 83:50 ees.

22:45

Viis minutit lõpuni, Serbia edu on 78:44.

22:36

Viimase veerandi eel on Serbia juba 74:40 ees.

22:31

"Davai, kaitses kõva! Kaks minutit veerandi lõpuni!" ergutab peatreener Sokk meeskonda väljaku kõrvalt.

22:29

Bjelica on euro-steppidega ikka väga osav, tema viimane korv viib Serbia 63:35 ette. Kolmanda veerandi lõpuni kolm minutit ja Eesti tegi alles nüüd veerandi esimese meeskondliku vea.

22:26

Eesti ei suuda Serbia kaitse vastu midagi peale kolmeste ja kaugete kaheste toota ning praegu pole need tabanud. Serbia juba lustib, Bjelica kolmene viib nad juba 59:32 ette. Päris neljapäev Saksamaa veel ei ole, aga nüüd tuleb ennast kokku võtta.

22:21

Kolme minuti järel tuleb ka Eestilt midagi ilusat - Sander Raieste purjetab poolkiirrünnakus Serbia kaitsest läbi ja viskab korvi koos Raduljica veaga.

22:21

Serbiale kolm väga lihtsat korvi veerandaja alustuseks ja vahe kiirelt üle 20 silma.

22:18

Teine poolaeg on alanud. Eesti algkoosseis on sama, mis mängu alguses.

22:11

Eesti resultatiivseim on endiselt Kajupank 11 punktiga, aga teisel veerandajal pani ta kaks viset mööda. Kotsari arvel on 8 punkti, Kullamäel on 3 punkti kõrval kirjas 5 resultatiivset söötu. Serbiale on Lucic toonud 8 punkti.

22:08

Aga nende liider Bogdan Bogdanovic on kaasa teinud vaid 3 minutit. Kas vigastus? Tõsi, ta patustas lühikese aja jooksul koguni kolme pallikaotusega

22:08

Serbia on korvi all selgelt parem olnud - nende kahesed on 16st 11, kusjuures väga ei mäletagi, et nad keskpositsioonilt väga üritanud oleks.

22:05

Serbia vabavisetest oli juba enne juttu ja numbrid on kõnekad. Kodumeeskond on neid tabanud 21st 17, Eesti 6st 5.

22:02

Poolaeg läbi, Eesti on taga 29:45

22:00

Nedovicilt kolmene ja Serbia edu paisub 16 punkti peale - nii suur pole see veel täna olnud. Sokk võtab 41 sekundit enne poolaja lõppu aja maha.

21:56

Kotsarilt taas 2+1, seekord teeb ta ära Raduljicale. Eesti taga 28:40, poolajani 2.20.

21:55

Serblased on jälle tihemini vabaviskejoonele saanud. Eesti pink on päris pahane, sest mõned törtsud on kohtunike poolt tõesti päris kergelt tulnud.

21:51

Kotsar saab Milutinovilt kätte ründevea ja siis teeb Olympiacose mehe vastu 2+1.

21:49

Serbia on mänginud rahulikult, nende poolt vaadates võib-olla isegi liiga rahulikult. Aga vabu viskepositsioone saadakse tihti, kaugelt realiseerimine pole kõige parem. Serblaste kolmesed on 8st 1. Eesti kaotusseis vaikselt kasvab, viis minutit enne poolaja lõppu on see 22:34.