Rõõmsad Liverpooli mängijad.Foto: Reuters/Scanpix
Meistrite liiga
18. september 2018, 23:56

Liverpool murdis PSG üleminuti väravast, serblased hoidsid Napoli kuival

Jalgpalli Meistrite liiga avapäeva glamuurseimas vastasseisus teenis FC Liverpool kodusel Anfieldil Pariisi Saint-Germaini vastu sisuliselt viimasel hetkel 3:2 võidu.

Inglismaa klubi sangariks kerkis brasiillane Roberto Firmino, kelle meisterlik sooritus päästis Liverpoolile 90+2. minutil kolm punkti. Seejuures oli PSG suutnud Kylian Mbappe abil viigistada alles 83. minutil.

Liverpool asus koduväljakul juhtima 30. minutil, kui peaga oli täpne Daniel Sturridge. Kuus minutit hiljem vajutas James Milner penalti Alphonse Areola selja taha (Gianluigi Buffon kandis mängukeeldu), ent juba PSG sai mängu tagasi juba neli minutit hiljem, kui skooris belglane Thomas Meunier.

C-grupi teises kohtumises hoidis Belgradi Crvena zvezda kirglike kodufännide toel Napoli kuival, tulemuseks serblaste vaatevinklist tugev 0:0 viik. Napoli tegi tolles mängus 20, Crvena zvezda 8 pealelööki. Raamidesse lendasid vastavalt kaheksa ja kolm palli.

A-grupp
Monaco - Madridi Atletico 1:2 (18. Samuel Grandsir - 31. Diego Costa, 45+1. Jose Gimenez)

Club Brügge - Dortmundi Borussia 0:1 (85. Christian Pulišic)

• Pulišic on Stefan Reuteri järel teine Borussia mängija, kes oma sünnipäeval Meistrite liigas skoorinud.

D-grupp

Istanbuli Galatasaray - Moskva Lokomotiv 3:0 (9. Garry Rodrigues, 67. Eren Derdiyok, 90+5. Selcuk Inan)
Galatasaray poolkaitsja Papa Ndiaye teenis 87. minutil teise kollase ehk punase kaardi.
Gelsenkircheni Schalke - FC Porto 1:1 (64. Breel Embolo - 74. pen. Otavio)
Porto kaitsja Alex Nicolao Telles ei realiseerinud 13. minutil penaltit.

• Rodriguese värav on kiireim (08.40), mille Galatasaray Meistrite liigas koduplatsil löönud on. Eelmine rekord (08.59) kuulus Felipe Melole oktoobrist 2013.
  • Eren Derdiyok on esimene Šveitsi passiga mees, kes skoorinud Meistrite liigas kolme erineva klubi eest (Leverkuseni Bayer, FC Basel ja Galatasaray).