Korvpall

Kalev/Cramo, VEF või Ventspils – kes võidab Eesti-Läti ühisliiga? (9)

Ville Arike, 20. september 2018 00:01
NAABRID: BC Kalev/Cramo ja Riia VEFi legendaarne vastasseis jätkub nüüd ka Eesti-Läti ühisliiga raames. Branko Mirkovic (palliga) jätkab Kalevis, pildil olevad mullu VEFi särki kandnud Corey Hawkins (nr 3) ja Arnas Labuckas aga enam lõunanaabrite pealinnas ei jätka.Foto: Alar Truu

Vastloodud meeste Eesti-Läti ühine korvpalliliiga saab avapaugu järgmise nädala reedel Tallinnas peetava kahe riigi valitsevate meistrite mänguga BC Kalev/Cramo – Ventspils. Kolmas soosik on Riia VEF, kes neist võiks kevadel kogu ürituse kinni panna?

Praegu, hooaja eel, kui ühtegi ametlikku mängu pole veel peetud, on ennustamine üsna tänamatu ettevõtmine. Kontrollmängude põhjal saab järeldada üht-teist, kuid mitte kõike. Näiteks eelmisel nädalal Klaipedas peetud kontrollturniiril alistas Kalev nii kohaliku Neptunase kui ka Vilniuse Lietuvos rytase, Ventspils aga kaotas mõlemale kindlalt. Samas on Läti meistri ridades olnud terve rida puudujaid – kes vigastuse tõttu, kes esindas Läti koondist MM-valiksarjas.

Kõik kolm nimetatud meeskonda tahaks kindlasti tõsta kevadel pea kohale ühisliiga võidutrofee. Ent nad osalevad ka heatasemelistes välissarjades, mida komplekteerimisel esmajoones silmas peetakse. Kalev ja VEF löövad traditsiooniliselt kaasa VTB Ühisliigas, Ventspils läheb kolmandat korda järjest Meistrite liiga põhiturniirile. Põgus pilk koosseisudele teatab üht: kui mõlemad Läti tippklubid on (seni) värvanud kolm välismaalast, siis Kalev poole rohkem, kuus tükki!Vaatleme meeskondi positsioonide kaupa.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

07.10.2018
Pärnu sai silma pähe, Raplale mõru kaotus
20.09.2018
Kalev/Cramo lubab edaspidi mängijaid tingimusteta koondisesse lasta

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee