Manchester City mängijad David Silva (vasakul) ja Aymeric Laporte.Foto: Reuters/Scanpix
Meistrite liiga
19. september 2018, 23:58

Meistrite liiga: Real, United ja Bayern näitasid klassi, Ronaldole punane, City'le ootamatu kaotus

UEFA jalgpalli Meistrite liigas pidasid kolmapäeval hooaja avamatši E-, F-, G- ja H-grupis mängivad klubid. H-grupis alistas Torino Juventus võõrsil Valencia 2:1, kuigi 29. minutil jäädi Cristiano Ronaldo punase kaardi tõttu vähemusse. Suurklubidest oli ainsana hädas Manchester City, kes jäi F-grupis koduväljakul 1:2 alla Lyoni Olympique'ile.

E-grupp: Amsterdami Ajax oli kodus 3:0 üle Ateena AEK-st. Argentina koondislase Nicolas Tagliafico arvele jäi kaks väravat(46', 90'), Donny van de Beek lisas ühe tabamuse (77').

Müncheni Bayern alistas võõrsil Lissaboni Benfica 2:0. Robert Lewandowski viis Saksamaa esiklubi 10. minutil ette, 54. minutil skooris Renato Sanches.

F-grupp: Manchester City oli Meistrite liiga alagrupiturniiril eelmisest kaheksast kodumängust võitnud seitse, aga seekord jäädi Lyonile 1:2 alla. 26. minutil viis Maxwell Cornet Prantsusmaa klubi ette, 43. minutil suurendas Lyoni eduseisu Nabil Fekir. 67. minutil lõi Bernardo Silva ühe värava tagasi, aga enamaks polnud Inglismaa valitsev meister võimeline.

Varasemas mängus tegid Donetski Šahtar ja Hoffenheim Ukrainas 2:2 viigi.

G-grupp: Tiitlikaitsja Madridi Real alustas Meistrite liigat kodus saadud 3:0 võiduga kevadise poolfinalisti AS Roma üle. 45. minutil lõi värava Isco, 58. minutil oli täpne Gareth Bale ja 90+2. minutil Mariano. Tsehhi klubi Plženi Viktoria tegi kodus 2:2 viigi Moskva CSKAga.

H-grupp: Juventusele tõid 2:0 võidu kaks Miralem Pjanici realiseeritud penaltit. Esimene tabamus sündis 45. ja teine 51. minutil. Viiendal lisaminutil teenis omakorda Valencia penalti, aga Wojcech Sczeczny suutis Daniel Parejo löögi tõrjuda. Kõneainet tekitanud punase kaardi saanud Ronaldo peab vahele jätma vähemalt ühe mängu, selle peab Juventus Šveitsi tiimi Berni Young Boysi vastu kodus.

Cristiano Ronaldo. Foto: Reuters/Scanpix

Inglismaa liigas kehva hooaja alguse teinud Manchester United alistas võõrsil Young Boysi 3:0. Esimesel poolajal tegi 35. ja 44. minutil skoori Paul Pogba, teine värav tuli penaltist. 66. minutil andis Pogba kiirrünnakus täpse söödu teisele prantslasele Anthony Martialile, kes ei eksinud.