Joonas Tamm (paremal) võitluses Cyle Lariniga. Foto: AFP/Scanpix
20. september 2018, 21:51

Tamm ja Sarpsborg alustasid Euroopa liigat kindla kaotusega

Viienda eestlasena jalgpalli Euroopa liiga alagrupiturniiril platsile pääsenud Joonas Tamm ja Sarpsborg pidid avavoorus Besiktase 3:1 paremust tunnistama.

Istanbulis toimunud kohtumises avati mänguskoor alles teisel poolajal. 51. minutil murdis kohtumise tabaluku äsja Hollandi koondiseski väravarõõmu tundnud punapäine Ryan Babel, kes mängis terava nurga alt üle Sarpsborgi väravat kaitsnud Aleksandr Vasjutini.

69. minutil suurendas Besiktase eduseisu Tšiili koondise keskkaitsja Enzo Roco, kes jõudis esimesena jaole Adem Ljajici karistuslöögile.

Türgi klubi kolmanda lõi 34kordne Hollandi koondise internatsionaal Jeremain Lens.

Päris lõpu eel oli rõõmustamiseks põhjust ka külalismeeskonna fännidel. Kohtumise neljandal üleminutil lõi nurgalöögist Sarpsborgi auvärava Kristoffer Zachariassen.

Tamm sai kirja täismängu ning üheski väravaolukorras eestlane otseselt süüdlane polnud.

Teises I-grupi mängus oli Genk 2:0 parem Malmöst. Järgmises voorus (4. oktoobril) mängib Sarpsborg koduväljakul Genkiga.