Spordivaria

HULL MEES! Raudmees Ratasepp alustas 20päevase triatlonimaratoniga (2)

Ohtuleht.ee, 23. september 2018 10:50
Rait Ratasepp.Foto: Martin Ahven
Ultratriatleet Rait Ratasepp alustas täna järjekordset triatlonimaratoni. 23. septembrist kuni 12. oktoobrini ehk järgmise 20 päeva jooksul kavatseb mees iga päev läbida täispika triatloni ehk 3,8 km ujumist, 180 km rattasõitu ning 42 km jooksu.

20kordsele ultratriatlonile Fuerteventural startis koos Ratasepaga veel neli meeskonda (61 inimest), kes läbivad sama distantsi kamba peale. 

Ürituse start: 

Samal teemal

Kogu ürituse peategelane Ratasepp jõudis võistluspaika Playitase spordikuurorti nädal enne katsumuse starti. See andis talle aega vaadata üle katsumuse trass ning teha vajalikud muudatused. “Kõige olulisem oli ehk isegi võimalus kohaneda kuuma kliimaga. Temperatuur siin on 30 kraadi ja enam ning varjulisi päevi naljalt ei näe. Kui tuleksin otse lennult katsumuse starti, siis küpseksin tõenäoliselt kiirelt läbi,” kirjeldab Ratasepp.

"Olen treeningettevalmistusega rahul, keha ei ole alt vedanud ja vaim on ka katsumuseks treenitud. Oleme tiimiga oma peades kõik katsumusega seotud käigud läbi mõelnud, ent kuna üritus on mastaapne, siis oleks naiivne arvata, et ootamatusi ette ei tule,” tõdeb Ratasepp, lisades: “meie poolt on aga kõik tehtud, et asjad läheksid võimalikult plaanipäraselt.”

Ratasepp ujub 3.8 km 50-meetrises välibasseinis. 180 km ratast sõidab ta ühe ringiga, läbides saare eri punkte. Rattadistantsi jooksul tuleb võtta enam kui 2200 tõusumeetrit. Maratoni jookseb mees ca 3 km ringil. 42.2 km kohta tuleb 400 tõusumeetrit. “Rasked tingimused ei tule aga mulle üllatusena, vaid see on taotuslik,” ütleb Ratasepp, kes kogu katsumuse trassi ise endale paika pani. Ratasepa eesmärk on olla esimene mees maailmas, kes niivõrd rasketes tingimustes 20-kordse ultratriatloni läbib.

Ratasepa toetusmeeskonnast käib 20 päeva jooksul läbi 11 inimest. Teiste hulgas on meeskonnas ka toitumisnõustaja, kes märgib üles kõik toidu ja analüüsib tarbitud ja kulutatud energiat ning toitainete osakaalu; fotograaf, kes jäädvustab igat katsumuse hetke ning füsioterapeut, kelle kanda jääb ultrasportlase igapäevane lihashooldus. Tiim kannab hoolt, et Ratasepp ei peaks mõtlema millelegi muule kui sportimisele ning toob läbi sotsiaalmeedia kogu katsumuse jälgijatele koju kätte.


REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee