Anett Kontaveit. Foto: NICOLAS ASFOURI/AFP
25. september 2018, 07:52

TUBLI! Raskel hetkel kindluse säilitanud Kontaveit alistas tugeva horvaatlanna (8)

Hiinas Wuhanis peetavalt kõrgetasemelisel WTA turniiril alistas Anett Kontaveit (WTA 27.) teises ringis Donna Vekici (WTA 40.) 6:2, 6:4.

Avavoorus tugeva Sloane Stephensi alistanud Kontaveit alustas ta tänast matši hästi. Seti otsustavad hetked hakkasid hargnema viiendast geimist, kui eestlannal õnnestus 2:2 seisult Vekici serv murda. Sealt ta enam tagasi ei vaadanudki ning võitis ka ülejäänud kolm geimi.

Teist seti alustasid mõlemad vastase pallingute murdmisega, kuniks seisul 2:2 õnnestus Vekicil lõpuks oma servi hoida. Kontaveit aga samaga vastata ei suutnud ning nõnda pääseski vastane 4:2 ette ning omas pallingut.

Raskesse seisu jäänud eestlanna aga ei andnud alla. Ta võitis ülejäänud neli geimi ja kallutas seti 6:4 enda kasuks. Matš kestis 1 tund ja 8 minutit.

Kaheksandikfinaalis kohtub Kontaveit kodupubliku ees mängiva hiinlanna Shuai Zhangiga (WTA 46.), kes sai teises ringis jagu 6:2, 7:5 jagu Polona Hercogist (WTA 87.).

Zhang ja Kontaveit on varem vastamisi läinud korra, 2015. aastal jäi Vancouveris 3:6, 6:4, 6:1 peale eestlanna.