Katerina Siniakova.Foto: NICOLAS ASFOURI
26. september 2018, 19:29

Kontaveit kohtub homme õhtupoolikul tšehhitariga, kellele ta hiljuti US Openil kaotas

Hiinas Wuhanis peetavalt tenniseturniiril on sõelale jäänud kaheksa paremat naist. Viimases kaheksandikfinaalis alistas tšehhitar Katerina Siniakova (WTA 47.) veel eelmise aasta lõpuski esireketi kohta hoidnud Garbine Muguruza (WTA 14.).

Väga võrdselt kulgenud matšis õnnestus Siniakoval avasett võita kiires lõppmängus 7:3. Teises setis asus tšehhitar võidu eest servima seisul 5:4, kuid lasi Muguruzal oma pallingu siiski murda.

Taas läks parema selgitamiseks vaja kiiret lõppmängu. Järjekordselt oli otsustavatel hetkedel edukam Siniakova ning kindlustas 7:1 paremusega koha veerandfinaalis. Seal tuleb tal minna vastamisi Anett Kontaveidiga.

Muguruza konkurentsist langemine tähendab seda, et Wuhanis on võistlustulle jäänud vaid üks asetatud mängija. Ainsana jõudis veerandfinaali Ashleigh Barty (WTA 17.). Sealhulgas on turniir lõppenud juba üheksa maailma edetabeli kümne parema hulka kuuluva naise jaoks.

Kontaveit - Siniakova veerandfinaalmatš peetakse homme peaväljakul päeva neljanda ehk viimase mänguna, prognoositav algusaeg umbes kell 15-16.

Varem on omavahel kohtutud kahel korral. 2016. aastal jäi Kontaveit kindlalt 6:1, 6:1 peale. Viimane matš peeti aga vähem kui kuu tagasi (29. augustil). US Openi Suure slämmi turniiri avaringis oli parem Siniakova 6:7, 6:3, 7:5.