Anett Kontaveit.Foto: TOSHIFUMI KITAMURA/AFP
29. september 2018, 15:23

Kontaveidil võimsa valgevenelanna vastu finaalmatšis jõudu ei jagunud (7)

Hiinas Wuhani kõrgetasemelise WTA turniiri finaalis pidi Anett Kontaveit (WTA 27.) tunnistama 20aastase Arina Sabalenkaga (WTA 20.) 3:6, 3:6 paremust.

Kuigi Kontaveit ei teinud kehva partiid, oli füüsiliselt ülimalt võimekas valgevenelanna pidevalt sammu võrra ees. Kahe seti peale piisas Sabalenkale kolmest servimurdest. Üks tuli esimeses, kaks teises, kus ta võitis 3:3 seisult kolm geimi jutti. Eestlanna ei teeninud kogu matši peale isegi ainsat murdepalli.

Tänases kohtumises sai eelkõige otsustavaks serv. Kontaveidi esimese servi protsent oli kogu mängu peale vaid 45, seevastu Sabalenkal korralik 63 protsenti. Lisaks surus valgevenelanna Kontaveidi mitmel puhul pallinguga ära, mitmel puhul mõõdeti servikiiruseks üle 180 km/h. Kirja läks ka 3 ässa.

Kokku kestis kohtumine 1 tund ja 14 minutit. Sabalenkale oli see karjääri teine WTA turnirii võit, Kontaveidil on neid kontol üks.