Tallinna Kalev - FC FloraFoto: Robin Roots
30. september 2018, 16:57

Kohtunik saatis Kalevi peatreeneri pingilt minema!

NÄGEMIST, TIITEL? Anieri 90+3. minuti penalti röövis Floralt võidu (3)

Võib juhtuda, et valitseva Eesti jalgpallimeistri FC Flora unistus tiitli kaitsmisest purunes täna Kalevi staadioni kunstmuruväljakul, kus tehti 2:2 viik Tallinna Kaleviga.

Seejuures päästis Kalevile 30. voorus mesimagusa viigipunkti Hannes Anieri 90+3. minuti penalti. 11 meetri karistuslöögi teenis paremkaitsja Karl Mööl, kes, muide, kinkis 78. minutil omakorda penalti Florale. Frank Liivaku teenitud penalti realiseeris grusiin Zakaria Beglarišvili oma liigahooaja 25ndaks väravaks.

Mänguliselt laias laastus võrdselt kulgenud kohtumise avapoolaeg lõppes väravateta. Skoor avanes 54. minutil, kui Flora keskkaitsja Madis Vihmann palli peaga võrku suunas. Ent tiitlikaitsja rõõm oli üürike, sest kõigest kaks minutit hiljem tegi nurgalöögi järel sama tembu Kalevi kamerunlasest kaitsja Steve Kingue.

Kohtumise 89. minutil saatis peakohtunik Siim Rinken Kalevi peatreeneri Argo Arbeiteri treeneripingilt ära, sest ta andis liiga hoogsalt märku, et tema mängijale Alger Džumadilile tehti viga, mida kohtunikud ei fikseerinud.

Flora väravat kaitses täna tavapärane varumees Magnus Karofeld, sest kolmapäeval fännidega tülli läinud Mait Toom ei kuulunud täna meeskonna koosseisu

Kohtumise statistika:

Kalev tegi ka eelmises kolmes omavahelises kohtumises südi partii, kuid pidi iga kord leppima (napi) kaotusega: 0:1, 1:3, 1:3.

Kaks kaduma läinud punkti on Flora jaoks väga valusad, sest vahe liider Nõmme Kaljuga kärises üheksale punktile (reaalsuses ilmselt kuus, sest Floral on varuks mäng tabeli viimase, Pärnu Vaprusega).

Hooaja lõpuni jääb kuus vooru ning Kalju pole tänavu veel ühtki matši kaotanud. Flora ja Kalju kohtuvad omavahel järgmisel pühapäeval Lillekülas. Enne seda, kolmapäeval ootab Kaljut võõrsil FCI Levadia.