Tartu - Saaremaa võrkpall.Foto: Aldo Luud
30. september 2018, 19:57

Lisatud galerii!

VOLLEHOOAJA AVASTART! Tartu näitas mullu koore riisunud Saaremaale koha kätte

Värske võrkpallihooaeg avati sel nädalavahetusel kohe tõelise maiuspalaga, kui Tartu Ülikooli uues spordihoones läksid Credit 24 Balti liiga raames vastamisi mullused Eesti meistrivõistluste finalistid Tartu Bigbank ja Saaremaa. Kahe kange lahingust väljus sedapuhku 3:1 (19:25, 25:16, 25:15, 27:25) võitjana kodusaalis pallinud tartlased.

Nelja leegionäriga Saaremaa alustas Balti liiga kohtumist baltimeelselt: Artis Caics (Läti), Siim Ennemuist, Harri Palmar, Rauno Tamme, Helar Jalg, Siim Põlluäär ja Johan Vahter. Kodusaalis pallinud Tartu saatis oma välismängijatest väljakule mõlemad: Dmitri Šlomin (Ukraina), Kevin Soo, Mart Naaber, Samuel Walker (Austraalia), Märt Tammearu ja Rait Rikberg.

Avageimis kulgeti 5:5 seisuni võrdselt, seejärel sai Saaremaa kapten Siim Põlluääre servide toel väikese edu sisse, mistõttu oli Bigbanki peatreener Andrei Ojamets sunnitud 6:10 kaotusseisus sunnitud aja maha võtma. Otsest muutust see aga mängu ei toonud ning kui saarlased juba kuuega (18:12) ette said kasutas Ojamets ära ka teise mõtlemisaja.

Avageimi lõpus hakkas palle maha taguma ka äsja Austraaliaga MMil käinud Samuel Walker, kuid saarlastel oli ka sellele vasturohi. Nende sidemängija Artis Caics näitas, et hoolimata aastasest mängupausist pole tema klass kuhugi kadunud ning tüüris osava mängulugemisega Saaremaa 25:19 avageimi võitjaks

Teiseks geimiks tegi Ojamets esimese vangerduse, saates mullu Saksamaa esiliigas pallinud Kevin Soo asemel platsile suvel abieluranda sõudnud Meelis Kivisilla. Seisult 7:7 tegi Tartu saarlaste omavigade abiga väikese vahespurdi 11:8 peale. Selle eduseisu najal purjetas kodusaalis pallinud Tartu kindlalt 25:16 geimivõiduni.

Kolmas geim algas saarlaste jaoks 0:3 šokkiga, millele peatreener Urmas Tali koheselt time-out’iga reageeris. Plaastrit selle ajaga aga haavale ei leitud. Samamoodi ei tulnud abi 4:8 seisul olnud tehnilisest mõtlemisajast ning nii ei jäänudki Talil muud üle, kui 4:10 seisul teist korda aeg maha võtta ning vaikselt vangerdama hakata.

Esmalt saatis juhendaja Helar Jalgi asemel platsile äsja Puerto Rico koondisega MMil käinud Eddie Rivera. Pärast väikest serviseeriat, kus Saaremaa vähendas kaotusseisu 7:12 peale, võeti pingile ka Põlluäär. Saarlaste kapteni asemel mängu sekkunud austraallane Sam Boehm kohtumisse pööret tuua ei suutnud ning geim läks kindlalt tartlastele 25:15.

Neljandas geimis proovis Tali uuesti kapten Põlluäärt, nurgaründajana jätkasid Tamme ja Rivera. Tulises andmises oli tartlastel kogu aeg kasutada pisikene edu 8:5, 11:8, 15:12 ja 19:16. Seejärel tulid saarlased Caicsi servide ja Ennemuisti blokkide toel mängu tagasi (19:19).

Edasi kulgetigi viigiseisudega 21:21, 22:22, 23:23, 24:24, 25:25 kuni seisul 26:25 virutas Põlluäär palli auti ning Tartu sai 27:25 geimi- ning mänguvõidu.

Tartlaste resultiivseim oli 19 punkti toonud Pulk, Walker toetas teda 16 ning Tammearu 10 silmag.a Saaremaa parim oli Tamme 12 punktiga, Ennemuist ja Põlluäär kogusid 10 punkti.

Eile TalTechi üle siiski võidurõõmu tunda saanud saarlastele oli tänase kaotuse juures lohutavaks asjaoluks fakt, et Avo Keele juhendatav Pärnu sai avanädalavahetuse kaks kaotust Daugavpilsi Ülikoolilt ning Jekabpilsilt.