Võrkpall

Avanädalavahetuse kuningaks krooniti Tartu 

Karl Juhkami, Tartu, 1. oktoober 2018, 00:10
SEIN PEAB! Tartu blokk kodusaalis murdumise märke ei näidanud.Foto: Aldo Luud
Kodune võrkpallihooaeg algas kohe pauguga. Avanädalavahetusel pidid punktikadu tunnistama nii Saaremaa kui ka Pärnu, mistõttu jätkab favoriitide triost ainsana täiseduga Tartu Bigbank. 

Laupäeval TalTechist kindlalt 3:0 üle olnud saarlased tundusid pühapäeval pärast 25:19 võidetud avageimi Tartus ka Bigbankist lihtsa vaevaga üle rullivat. Nii aga ei läinud, sest Tartu sai pärast nigelat algust oma mängumootori tööle ning võitis kolm järgmist geimi 25:16, 25:15, 27:25 ning kogu mängu tervikuna 3:1.

Samal teemal

„Alustasime närviliselt ja lõpetasime närviliselt, aga lõpp hea, kõik hea,” oli Bigbanki juhendaja Andrei Ojametsa kiire kokkuvõte hooaja esimesest mängust. Õigest kokkumängust polnud kummagi meeskonna puhul arusaadavalt juttugi ning libero Rait Ribergi sõnul oli loogiline ka see, et Saaremaa kohtumise teravamalt alustab.

„Nemad mängisid laupäeval mängu ette, aga meil oli selle koosseisuga alles nüüd esimene mäng,” sõnas libero. „Ka trenni pole saanud teha.“ Tõsi ta on, sest näiteks temporündaja Meelis Kivisild jõudis pulmareisilt tagasi Eestisse alles laupäeval, kuid oli sellegi poolest eile juba mehe eest väljakul võitlemas, tuues vahetusest sekkudes kaheksa punkti.

Kuigi Tartu suurimaks punktimasinaks kujunes mullu Saaremaa kolme kuldmedalini tüürinud diagonaalründaja Hindrek Pulk (19 punkti, saarlaste parim oli Rauno Tamme 12 silmaga) oli Rikbergi sõnul mängu täheks hoopis Märt Tammearu. „Kes oli mängu tegelik staar? See 17aastane nagamann, kes pole ühtegi trenni teinud ja kellel läks nädal aega tagasi hüppeliiges,” põrutas libero. „Kutt hoiab vastuvõttu, serv on hea ja lööb rünnakul ära. Kuidagi ei näe ära, et tema oleks 17 ja mina 36.”

Suvel Pärnust üle toodud noore nurgaründaja tegutsemist kiitis ka peatreener Andrei Ojamets. „Ta näitas õige mehe iseloomu,” viitas juhendaja noormehe haigele hüppeliigesele. „Eile (üleeile – toim) oli veel kaheldav, et mis teeme. Küsisin talt, ütles, et mängime. Enne mängu sõi valuvaigistid sisse ja teipisime jala kinni ning tegigi mehise mängu.”

Saarlaste peatreener Urmas Tali sõnas pärast kohtumist, et ta oleks mänguga rahule jäänud vaid siis, kui nad oleks Tartust ühe punktiga ehk 2:3 kaotusega koju sõitnud. Kuna seda aga ei tulnud, siis tulemusega rahule jääda ei saa. Küll pakkus juhendajale kohati lohutust mängupilt.

„Päris meie stiili ja joonist, mida tahaks, veel mängida ei õnnestunud. Liikuvus vajab veel aega, aga murekohad selginesid küll välja,” sõnas juhendaja pärast kohtumist. Suvel nelja leegionäriga ennast täiendanud Saaremaa saatis algkooseisus väljakule võimalikult kodumaise koosseisu: viis eestlast ning lätlasest sidemängija Artis Caicsi. Ülejäänud välismängijad: kaks puertoricolast ning austraallane vaatasid kohtumist pingilt ning sekkusid episoodiliselt.

Kas nii hakkabki olema? „Päris nii siiski pole, et oma noored on otsa saanud ja toome välismaalt mehi pingile juurde,” sõnas Tali naerdes ning selgitas seejärel, et Puerto Rico koondisega MMil mänginud Eddie Rivera jõudis nende juurde alles kolmapäeval ning alles harjub meeletu ajavahega.

Esimesest kahest mängust kolm punkti noppinud Saaremaa suurimaks lohutuseks on kindlasti asjaolu, et nende mullune Balti liiga finaalivastane Pärnu naaseb kahemänguliselt Läti turneelt aga sootuks ühe punktiga. Nimelt said Avo Keele hoolealused Lätist kaks šokk-kaotust, kui jäid esmalt laupäeval 0:3 alla Daugavpilsi Ülikoolile ning seejärel pühapäeval 2:3 Jekabpilsile.

Eesti klubide mängud:

Saaremaa – TalTech 3:0 

Rakvere – RTU/Roberžsardze 1:3

Daugavpils – Pärnu 3:1

Jekabpils – Pärnu 3:2 

Tartu Bigbank – Saaremaa 3:1 

Tallinna Selver – RTU/Roberžsardze 0:3

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee