Võrkpall

Brasiillasest Ateena olümpiavõitja annab Kiili koolis võrkpallitreeningu 

Toimetas Ville Arike, 1. oktoober 2018, 10:49
Giba mängimas 2010. aastal Maailmaliiga finaalis.Foto: Reuters/Scanpix
Eesti Võrkpalli Liidu kutsel Eestisse treenereid koolitama tulev Brasiilia võrkpallilegend Giba külastab kolmapäeval Kiili kooli ja annab sealsetele lastele ka näidistreeningu.

Kiili õpilastega kohtuv endine tippmängija jagab lisaks näidistreeningule lastele autogramme ja räägib võrkpallimängu võludest. Eesti Koolispordi Liidu presidendi Lauri Luige sõnul on võrkpalliliit ja koolispordiliit teinud aastaid tulemuslikku koostööd, millest eredamateks näideteks on ühiselt korraldatav Kooliliiga, Miniliiga ja Pallilahing.

Samal teemal

"Noorte huvi võrkpalli vastu on tänu võrkpalliliidu ja õpetajate-treenerite heale tööle ning muidugi ka koondise suurepärastele tulemustele aktiivselt kasvamas. Giba tulek Eestisse on märgilise tähendusega ning loodetavasti aitab võrkpalli juurde tuua veelgi rohkem koolinoori. Kohtumine Kiili Gümnaasiumiski on märgiline, sest nende võistkond valmistub juba aktiivselt 2020. aastal Brasiilias toimuvaks koolide MMiks,” sõnas Luik. 

Giba, kodanikunimega Gilberto Amauri de Godoy Filho, on 2000. aastatel üheks maailma paremaks võrkpalluriks peetud brasiillane, kelle auhinnakapis on Ateena olümpia kuldmedal ja kolm maailmameistritiitlit. Kokku on ta võitnud 44 tiitlivõistluste ja suurturniiride medalit. Giba on rahvusvahelise võrkpalliliidu FIVB sportlaskomisjoni president.

TOIMETAJA

+372 5199 3733
sport@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee